Botanische tuin
Ontdek natuur, cultuur en geschiedenis in de Botanische tuin bij Belmonte Arboretum!
Op de Wageningse berg ligt het voormalige landgoed Belmonte. Prachtige rozen, bomen, struiken en heesters van natuur- en cultuurhistorische vormen het 11 ha grote stadspark, één van de grotere botanische tuinen van Nederland.
Het landgoed werd aan het einde van de 19e eeuw gesticht door Thierry Juste baron de Constant Rebecque de Villars. Na de Tweede Wereldoorlog kwam het gehavende landgoed in handen van Wageningen Universiteit, die er een botanische tuin van maakte.
Overal zijn de sporen van de rijke geschiedenis nog terug te zien. De bijzondere tuin is voor iedereen toegankelijk. Tijdens het seizoen (april tot en met oktober) is er iedere woensdagmiddag een theetuin bij het Koetshuis. Kom je gezellig een kijkje nemen?
Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.
Meer leuke uitjes voor kinderen in de natuur vind je in de rubriek Eropuit!
Belmonte Arboretum
Generaal Foulkesweg 94-A
6703 DS Wageningen
Openingstijden
Het Belmonte Arboretum is het gehele jaar geopend, zeven dagen per week, van zonsopkomst tot zonsondergang.Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Op ontdekkingsreis in de zomervakantie
Ga op avontuur bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met de stoere activiteiten
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, altijd een topplek!
Zomer à la Singer Laren
Zomers Frankrijkgevoel in Singer Laren met uitgebreid kinderprogramma!Blogs & inspiratie
Alle blogs
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, er is hier in de zomer ook zoveel te beleven!
18 zomervakantie-uitje met kids in en om Amersfoort
Samen herinneringen maken, nieuwe plekjes ontdekken en vooral heel veel plezier beleven. Deze zomervakantie zit vol leuke uitjes voor het hele gezin. Van spetteren en spelen tot theater, natuur en stoere activiteiten. Laat je inspireren door deze leuke zomertips!.
Wat is er allemaal te doen bij recreatiegebied Zeumeren?
Wanneer er weer van die warme zonnige dagen aanbreken is recreatiegebied Zeumeren bij ons favoriet. Lekker afkoelen en zwemmen met het hele gezin. Maar wist je dat naast het zwemmen er nog veel te beleven is in dit groenrijke gebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips.