Botanische tuin
Ontdek natuur, cultuur en geschiedenis in de Botanische tuin bij Belmonte Arboretum!
Op de Wageningse berg ligt het voormalige landgoed Belmonte. Prachtige rozen, bomen, struiken en heesters van natuur- en cultuurhistorische vormen het 11 ha grote stadspark, één van de grotere botanische tuinen van Nederland.
Het landgoed werd aan het einde van de 19e eeuw gesticht door Thierry Juste baron de Constant Rebecque de Villars. Na de Tweede Wereldoorlog kwam het gehavende landgoed in handen van Wageningen Universiteit, die er een botanische tuin van maakte.
Overal zijn de sporen van de rijke geschiedenis nog terug te zien. De bijzondere tuin is voor iedereen toegankelijk. Tijdens het seizoen (april tot en met oktober) is er iedere woensdagmiddag een theetuin bij het Koetshuis. Kom je gezellig een kijkje nemen?
Meer weten? Klik dan op de roze websitebutton.
Meer leuke uitjes voor kinderen in de natuur vind je in de rubriek Eropuit!
Belmonte Arboretum
Generaal Foulkesweg 94-A
6703 DS Wageningen
Openingstijden
Het Belmonte Arboretum is het gehele jaar geopend, zeven dagen per week, van zonsopkomst tot zonsondergang.Toon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Heerlijke Winterkost in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar festival Winterkost: hartverwarmend jeugdtheater festival voor kinderen
Spelen in de kerstvakantie
In de kerstvakantie is speelboerderij De Happyfarm vaker én langer open! Kom spelen en springen!
Ontdek oude ambachten in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar het Oude Ambachten en Speelgoedmuseum en ga terug in de tijd!Blogs & inspiratie
Alle blogs
18x samen genieten met de kids in de kerstvakantie
De kerstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent: gezelligheid, feestjes, vrije tijd én leuke uitjes! Niet alleen bij jullie thuis, maar ook in Amersfoort en omgeving is er van alles te doen. Hieronder vind je alvast een paar leuke winterse tips en uitjes voor de komende tijd! Fijne feestdagen!
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.