Voorjaarsvakantie-uitje naar het Zaans Museum
Ontdek hoe je droge voeten houdt in de polder en denk mee over slimme oplossingen voor de toekomst!
Komen jullie in de voorjaarsvakantie naar het Zaans Museum?
Hier leer je over de levens van polderbewoners en kun je brainstormen over slimme oplossingen!
Ga mee op Poldersafari!
Laarzen aan, verrekijker om de nek en op safari door de polder! Met de Poldersafari ga je op ontdekkingsreis tussen het Molenmuseum en het Zaans Museum. Buiten én binnen ontdek je alles over de polder, haar bewoners en de eeuwenlange strijd tegen het water.
Met een plattegrond in de hand en een onderzoekstas op de rug wandel je door de polder van het Zaans Museum naar het Molenmuseum, of andersom. Onderweg speur je naar grote en kleine dieren en ontdek je hoe vogels ieder jaar feilloos hun route weten te vinden. Zo verandert de polder in een levend landschap vol verhalen, verborgen leven en geschiedenis.
Molenmuseum – Het Kalf en de Waterwolf
In het Molenmuseum is de gloednieuwe tentoonstelling Het Kalf en de Waterwolf te zien, over de Kalverpolder waar het museum op uitkijkt. Hoe is deze polder ontstaan? Historische personages vertellen persoonlijke verhalen over de voortdurende strijd met het water. Ook is er speciale aandacht voor de verschillende molens in de polder, die tot op de dag van vandaag een cruciale rol spelen bij het beheersen van het waterpeil.
Zaans Museum – Polderen. Zet het land naar je hand
In het Zaans Museum ontdek je dat mensen al ruim duizend jaar in de polder wonen, ondanks dat het gebied regelmatig onder water liep. De futuristische kostuums van kunstenaar Teresa van Twuijver laten zien hoe het leven in de polder er in de toekomst uit zou kunnen zien.
Kinderen kunnen hier zelf aan de slag: ontwerp een eigen polder-outfit, bouw een polderlandschap of maak posters voor de polder van de toekomst.
Meer info vind je via de roze websitebutton!
Benieuwd wat er nog meer te doen is in de voorjaarsvakantie? Bekijk dan onze Uitagenda!
Het museum is dagelijks te bezoeken in de voorjaarsvakantie!
Zaans Museum
Schansend 7
1509 AW Zaandam
Openingstijden
zie websitePrijs
Zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Amsterdam
Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Winteruitjes voor het gezin in januari en februari
Top winteruitjes voor de hele familie: voorstellingen, concerten, voorlezen, feestjes, nachoolse activiteiten en meer
9x binnenspeeltuinen in en om Amsterdam
Is het druilerig weer buiten en vliegen je kinderen tegen de muren op? Dan is een binnenspeeltuin een ideale mogelijkheid om even die energie kwijt te raken. Gelukkig kent Amsterdam verschillende binnenspeelparadijzen. Wij hebben ze op een rijtje gezet! Wat is jouw favoriet?
Geheime ontdekking met Lieveheersbeestje Kapoentje in het Museum Ons’ Lieve Heer Op Solder
Wauw, een geheime ontdekking; onze Kidsproofreporters bezochten het prachtige pand van Museum Ons' Lieve Heer Op Solder samen met Kapoentje. De lieveheersbeestjespeurtocht leidt je langs geheime deurtjes en leuke opdrachten. Tot helemaal bovenin.... wauw! Kijk je mee?