Blogs & inspiratie
Ons bezoek aan het Koninklijk Paleis Amsterdam
Gepubliceerd op 22 mei 2024
In het Koninklijk Paleis Amsterdam is heel veel te ontdekken. Ga op avontuur met Jacob of laat je rondleiden door Prins Louis!
Vandaag bezoek ik met Kiet (bijna 6) en Katie (bijna 4) het Koninklijk Paleis Amsterdam. Dit grote paleis waar we geregeld langsfietsen en we soms op Tv voorbij zien komen heeft een magische aantrekkingskracht op ons!
Dus is het de hoogste tijd voor een bezoek!
Wij ontmoeten Prins Louis! Prins Louis is de zoon van Lodewijk Napoleon en in 1808 de eerste bewoner van Het Koninklijk Paleis (voorheen Stadhuis). Hij leidt ons rond en geeft ons een kijkje in zijn leven in het Paleis.
Soms stelt Prins Louis ons een vraag. Zo zien we een prachtig oud bureau en moeten wij ontdekken hoeveel sleutelgaten er in het bureau zitten! Het antwoord plakken we met stickers op een bijzondere medaille. Daarnaast onthult hij grappige geheimpjes…weet je bijvoorbeeld wat er in het nachtkastje naast zijn vaders bed zit?……Sorry, we kunnen er niets over loslaten! Kom het zelf maar ontdekken!
Kiet en Katie luisteren aandachtig naar Prins Louis, die ons ook zijn ouders slaapkamers, hèt balkon en de plek laat zien waar gevangenen, ten tijde dat het Paleis een stadhuis was, te horen kregen wat hun straf was. Dit vond Prins Louis een enge plek en dat voelen wij nog steeds wel een beetje als we er staan.
Als ik aan het einde vraag of ze graag met Prins Louis hadden willen ruilen en ook in dit Paleis hadden willen wonen zegt Kiet: ‘Nee mam, hij kreeg een gouden klok voor zijn 6de verjaardag, maar ik heb liever een Skylander’!
In het Paleis zijn 2 speurtochten voor kinderen. De rondleiding met Prins Louis is voor kinderen van 6 tot en met 8. Oudere kinderen gaan op avontuur met Jacob. Beide rondleidingen kun je elk moment zelfstandig doen. Je wordt begeleid door een audiotour.
We hebben een super middag! En als we oud genoeg zijn, gaan we ook Jacobs Avontuur doen. Want we zijn heel benieuwd naar Jacob! Heb jij Jacobs Avontuur gedaan? Laat het ons weten via amsterdam@kidsproof.nl. Dan kunnen we daar ook iets meer over vertellen in deze blog!
Dies, Kiet en Katie
Meer weten over een bezoek aan het Koninklijk Paleis, klik door op de button.
Lees ook:
Alle blogs
10x tips voor lente familie-uitjes in Amsterdam
Hallo lente! Welkom voorjaar! Oh zo heerlijk. Het zonnetje schijnt en de krokusjes en narcissen bloeien al in de parken en groenstroken. Echt een fijne tijd om op stap te gaan. Waarheen? Hier wat leuke tips!
Aanrader: ga hierom naar het Museum Rembrandthuis met je mini Rembrandts
Zo leuk, uitgenodigd worden om als allereersten (yeah!) de gloednieuwe tentoonstelling Rembrandts Masterclass uit te proberen! Daar werden onze Kidsproofreporters Aukje en Kees wel enthousiast van. En hun moeder Harmke ook, want die was eigenlijk nog nooit in het Rembrandthuis geweest.
3 x lammetjes kijken: hier zijn weer lammetjes geboren!
In het voorjaar worden op de boerderijen in buurt van Amsterdam weer lammetjes geboren! De jonge diertjes dansen vrolijk in de wei en kijken vast uit naar een bezoekje van de kids. Benieuwd waar je ze kunt aaien? We verzamelden onze favoriete locaties in Amsterdam voor je.Meer inspiratie
Umi (0,5+)
Een interactieve dansvoorstelling speciaal voor de allerkleinsten bij DAT!school.
Backspace Escape Rooms
Durf jij het aan: kun je binnen 60 minuten ontsnappen uit één van de escape rooms? (9+)
Word gratis lid van de OBA!
Is jouw kind tussen de 0 en de 19 jaar oud? Sluit dan een gratis lidmaatschap af bij de OBA!