
Groetjes uit de Spaghettiflat
Nieuwe tentoonstelling: ontdek spullen, gewoontes en tradities uit de Zaanstreek in het Zaans Museum!
Familietentoonstelling Spaghettiflat
In Zaandam Zuid staat een heel bijzondere flat. Er wonen mensen uit alle windstreken. De flat heeft een wonderlijke naam: de Spaghettiflat. Maar hoe komt het gebouw eigenlijk aan die naam en waar komen alle bewoners vandaan?
In deze bijzondere kleine speelse tentoonstelling voor families ontdekken bezoekers in het Zaans Museum dat er al eeuwenlang mensen naar de Zaanstreek komen voor werk. Al die mensen hebben spullen, gewoontes en tradities meegenomen die de streek maken tot wat die nu is.
In ieder appartement van de flat wacht een verrassing, want dat meneer De Boer op nr. 116 ook afstamt van mensen die hier naartoe kwamen voor werk, zie je niet meteen tot je beter kijkt en luistert.
Voor meer informatie klik je op de roze button.
Tip: Neem een kijkje in de categorie Eropuit voor andere leuke activiteiten.
Deze tentoonstelling kun je iedere dag bekijken
Zaans Museum Verkade Experience
Schansend 7
1509 AW Zaandam
Openingstijden
14 januari 2025 t/m 4 januari 2026Prijs
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Toekomstmakers Festival
Doe proefjes, exeprimenteer & stel vragen aan de wetenschappers tijdens het GRATIS Toekomstmakers
Xperience Day 2025
Doe mee met de workshops, geniet van optredens en neem een kijkje achter de schermen en nog veel meer...
Het Dakfestival
Op het dak van NEMO vinden tien dagen lang te gekke activiteiten plaats!Blogs & inspiratie
Alle blogs
16X Uitjes met Pinksteren en in juni
Jij al bedacht wat je met Pinksteren, Vaderdag en de andere dagen in juni gaat doen? Laat je inspireren door de tips die wij kregen!
Een middag Rijksmuseum met kids
In het Rijksmuseum is het hele jaar van alles te beleven voor gezinnen! Samen bewonder je de Nederlandse geschiedenis van 1200 tot nu, van de grootste kunstwerken tot de kleinste details. De familie-activiteiten maken een bezoekje actief, interactief en educatief!
Festivals voor de hele familie
Op welk van deze zomerfestivals in Amsterdam ga jij deze zomer cultuur snuiven, muziek luisteren en rondstruinen?
Knutseltips voor vaderdag!
Een eigen gemaakte knutsel is toch altijd het aaaaaallerleukste met Vaderdag!