Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Getest: Herfstspeurtocht van Kasteel Cannenburch

Gepubliceerd op 6 juni 2024

Kasteel Cannenburch heeft elk seizoen een andere speurtocht door het Kasteelpark. Gewapend met een pompoen hebben wij de nieuwe herfstspeurtocht getest. Wat wij ervan vonden lees je in deze blog.

Nieuw seizoen = nieuwe speurtocht bij Kasteel Cannenburch! Op een prachtige herfstdag rijden wij naar Vaassen om de nieuwe kleuren van de natuur te bewonderen. Wij wandelen graag door het Kasteelpark met de kinderen, maar deze herfstspeurtocht Deze link opent in een nieuwe tab maakt het natuurlijk wel extra leuk voor hen. 

Bij aankomst vind je aan je linkerhand de landwinkel, waar je de speurtocht ophaalt. De speurtocht kost €4,00 per kind en het is niet nodig om te reserveren. Je krijgt een opdrachtenblad mee en een pompoen. Geen echte natuurlijk, maar een soort emmertje met iets te drinken en iets lekkers voor onderweg. Let’s go!

We lopen het Kasteelpark in en worden deze keer een kant op gestuurd die we eigenlijk nooit op gaan. Leuk! Onderweg beantwoorden we vragen over het kasteel. De kinderen worden hierbij uitgedaagd om er echt even zelf over na te denken. Weet je zelf het antwoord ook niet helemaal zeker? Geen nood; die staan achteraan vermeld. 

Naast vragen beantwoorden moeten de kids ook tellen en natuurschatten zoeken. Genoeg afwisseling onderweg dus! Halverwege gaan we even op een bankje zitten om de pompoen leeg te smullen.

Uiteraard lopen we onderweg ook een stukje van het Blotevoetenpad. Ook in de herfst is dat hartstikke leuk! Mocht je het Blotevoetenpad niet zien zitten, dan kan je hier natuurlijk ook langsheen lopen. Wij slaan de modder deze keer even over, aangezien deze moeder (heel suf) een handdoekje is vergeten.

Niet vergeten dus: neem een handdoek of snoetenpoetsers mee. Met je voeten door de blubber is toch het allerleukste!

We eindigen deze keer in de moestuin, waar we veel groenten kunnen herkennen. We hoeven maar vier soorten op te schrijven, maar ze weten er veel meer. Leuk voor ze om te zien hoe de groenten eigenlijk groeien.

Als we de speurtocht helemaal afgerond hebben lopen we naar de Kasteelwinkel in de kelder van het kasteel. Hier leveren we de pompoen in en mogen de kinderen een cadeautje uitzoeken uit de schatkist. Vooral mijn jongste is hiervan erg onder de indruk. Kasteel, ridders, schatkist; hij zit er helemaal in!

Conclusie van mijn testpanel: Ondanks dat we al meerdere keren een speurtocht hebben gedaan door het Kasteelpark vonden mijn kinderen het weer hartstikke leuk! Elk seizoen loop je een ander rondje en zijn er andere vragen en opdrachten. En wij genieten ondertussen lekker van de natuur. En dat verveelt natuurlijk nooit!

De herfstspeurtocht is hartstikke leuk voor kinderen vanaf 4 jaar. Je hoeft niet heel veel kilometers af te leggen, dus het is echt goed te doen voor alle leeftijden. Wij hebben rustig aan gedaan en waren ongeveer een uurtje onderweg.

Zijn jouw kids al wat ouder of hebben ze nog wat energie over? Dan loop je gewoon nog een rondje door het park of breng een bezoekje aan het kasteel. Die is ook hartstikke Kidsproof getest Deze link opent in een nieuwe tab namelijk! Vergeet na afloop geen museum inspectie Deze link opent in een nieuwe tab in te vullen, want je maakt nu kans op toffe prijzen!

Tip: Bij Maarten in ’t Koetshuis Deze link opent in een nieuwe tab kan je na afloop terecht voor koffie, lunch of diner! Ze hebben hier niet alleen een kindermenu, maar zelfs een kaart voor baby’s, dreumessen en peuters. Ook heel tof: zelfs voor de trouwe viervoeters is er een speciaal menu.

Staat de herfstspeurtocht van Kasteel Cannenburch ook op jullie lijstje? Laat mij weten hoe jullie het hebben gehad via apeldoorn@kidsproof.nl Deze link opent in een nieuwe tab of tag Kidsproof Apeldoorn-Deventer op instagram Deze link opent in een nieuwe tab!

Lieve groetjes,
Patricia

Deze link opent in een nieuwe tab

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

24x paaseieren versieren zonder verf

Oeps, geen verf in huis? Geen probleem! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes. Gewoon lekker makkelijk met huis, tuin en keuken (knutsel)spullen. Sommige paaseitjes kun je zelfs vlak voor de paasbrunch of het paasontbijt nog maken. Laat je hieronder inspireren door onze paaseieren!

7x leuke tips voor Pasen in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen

Het is alweer bijna Pasen! Hebben jullie al plannen voor het extra lange weekend? We hebben de leukste paastips voor je op een rijtje gezet.

5 x Paasvuur in regio Deventer en Apeldoorn

Altijd indrukwekkend om tijdens Pasen naar een Paasvuur te gaan. En helemaal mooi als je weet dat een Paasvuur staat voor een Lentevuur dat de zon moet aanmoedigen en de vruchtbaarheid van de velden moet bevorderen!  Wij hebben zes tips voor een bezoekje aan een Paasvuur in de omgeving van Apeldoorn of Deventer!

De leukste natuurspeurtochten rondom de Veluwe

De natuur heeft heel veel te bieden, maar eerlijk is eerlijk: de kinderen staan niet altijd te springen om weer te gaan wandelen. Wist je dat er heel veel leuke natuurspeurtochten op en rondom de Veluwe zijn? Ideaal voor een mooie wandeling door de natuur met kinderen! Wedden dat ze nu wel mee willen?

Favoriete uitjes & adressen

Paasspeurtocht bij Binky

Lentespeurtocht Cannenburch

Onze nieuwsbrief ontvangen?

De brief voor de Koning (8+)

5x Paasvuur in de buurt

Meer inspiratie

Paasspeurtocht bij Binky

Ga samen op paasavontuur bij Binky in Apeldoorn en help de Paashaas met een vrolijke speurtocht!

12x GRATIS inspiratie en uittips voor Pasen

Een vrolijk mini-magazine vol ideeën voor een fijn paasweekend samen, met inspiratie van LIDL

De brief voor de Koning (8+)

Een avontuurlijke voorstelling vol muziek, zang, dans, humor, ridders en ruiters.

Open dag Scouting st Victor

Kom sfeer proeven bij Scouting St. Victorgroep in het Orderbos!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief