Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Landgoed Oosterheide

Super mooi natuurgebied met in de lente en zomer hele mooie velden vol met bloemen!

Landgoed Oosterheide is een voormalig heidegebied tussen Oosterhout en Breda. Eind negentiende eeuw is het beplant met bos. Bij de aanleg zijn zeventig verschillende boomsoorten gebruikt. Het is daardoor net of je in een park wandelt.
 
In het bos van het landgoed liggen weilanden en akkers waar in de lente en zomer prachtige bloemen o.a. klaprozen groeien. Het landhuis is in 2006 gerestaureerd. Het is samen met de bijbehorende boerderij aangewezen als Rijksmonument.

In de herfst zie je hier heel veel verschillende gekleurde bladeren! Een mooi gezicht en een goede plek om bijvoorbeeld kastanjes te zoeken.

Op het landgoed ligt een wandelroute van 2 km. Startpunt van deze wandeling is o.a. aan de Tilburgse Baan in Oosterhout. Als je deze in rijdt vanuit de Bredaseweg/Oosterhoutsweg, rij je door totdat je aan de rechterkant een P-verkeersbord ziet. Aan de linkerkant bij een wit hek vind je het bord van Natuurmonumenten over de Oosterheide.

Tip 1: Trek laarzen aan, want het kan een modderig pad zijn!
Tip 2: De klaprozen bloeien maar 2-3 weken vanaf eind mei.
Tip 3: Blijf op de paden, zodat de bloemen niet plat getrapt worden!
Tip4: Neem ook een kijkje bij de poel met mooie lelies. Hoor jij ook de kikkers?

Wil je meer weten over dit Landgoed of de route downloaden? Kijk dan verder op de site van Natuurmonumenten (via roze button).

PS Op zoek naar nog meer leuke tips voor eropuit in de natuur? Check dan onze Eropuit-categorie!

Landgoed Oosterheide

Tilburgse Baan

Oosterhout

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Klim en speel avontuur bij Maple Farm

Kom klimmen in het gave klimpark en spelen in de grote buitenspeeltuin.

Bak ook mee voor KiKa!

Maak de lekkerste baksels en koekjes en steun KiKa tijdens de bakmaand!

Maczek Memorial Breda Museum

Museum over Poolse soldaten die Breda hebben bevrijd in WOII

Stedelijk Museum Breda

Ontdek de spannende verhalen van Breda in dit museum!

Uitgelicht

GRATIS mini-zine vol inspiratie voor Pasen

Nu tot 25% korting bij RCN vakantieparken…

Blogs & inspiratie

Alle blogs

15 x Speeltuin met terras in en om Breda

Een terras met speeltuin is perfect om te genieten van het mooie weer. De kinderen kunnen lekker spelen in de speeltuin, terwijl jij een drankje drinkt op het terras. Ideale combinatie.
Wij hebben een paar restaurants met terras en speeltuin in Breda en omgeving voor je op een rij gezet. Dat is makkelijk een super fijn plekje vinden!

De leukste boerderijwinkels in de buurt!

Boerderijwinkels bieden een ruime keuze in (streek)producten van de boerderij en vaak valt er voor kids op de boerderij ook nog van alles te beleven! Een groene omgeving met dieren en een hoop lekkers, wat wil je nog meer?

5 heerlijke boswandelingen met kidsproof restaurant!

Wij vinden het heerlijk om met het hele gezin de natuur in te trekken en samen een wandeling te maken! Nog leuker als er ook nog een fijn restaurantje in de buurt zit, waar we na kunnen genieten met een drankje, hapje eten of borrel. Onze 5 favorieten van dit moment hebben we voor jullie verzameld!

Gratis en low budget kinderfeestjes in Breda

Een kinderfeestje hoeft echt niet duur te zijn. In en rond Breda zijn er verrassend veel leuke plekken waar je gratis of low-budget een kinderfeestjes kan vieren. Lekker naar buiten, rennen, spelen, bouwen en dieren aaien – dat zijn goede ingrediënten voor een top feestje. Hier vind je 5 toffe tips voor een feestje zonder gedoe én zonder (hoge) kosten.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief