Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3x zelf gedraaide kaars maken

Gepubliceerd op 13 januari 2025

Wij hebben thuis altijd gezellig de kaarsjes aan. Een waxinelichtje, een stompkaars of van die mooie gedraaide kaarsen. Wist je dat je kaarsen ook heel makkelijk zelf kunt maken? Een leuk klusje voor een vrije middag.

Benodigheden:
-Kaarsen
-Warm water
-Deegroller

Hoe doe je dit?
Als eerste verzamel je een paar kaarsen, ongetwijfeld heb je er wel een paar in huis en anders zijn ze in veel winkels, oa. de supermarkt, snel te vinden. Wij hadden nog een heleboel kleurtjes in huis liggen. Nadat de kinderen een paar kaarsen hadden gekozen lieten we de gootsteen vol lopen met warm water.

Daarin legden we de kaarsen en wachten ongeveer 15 minuten. Na een kwartiertje waren de kaarsen zacht en begon het draaien.

Pak voorzichtig een kaars uit het water en maak de bovenste helft plat door er met de deegroller overheen te rollen. Doe dit ook aan de andere kant. Let op dat je het bovenste stuk en het onderste stuk van de kaars rond laat (voor het aansteken).

Zodra je een mooie platte kaars hebt hou je hem nog even in het warme water. Daarna draai je voorzichtig de kaars zoals je een doek uitwringt. En voilá, je hebt een prachtig gedraaide kaars.

De volgende kaars werd uitgekozen en deze rolden we voorzichtig op als slak. Start aan de onderkant en rol hem dan voorzichtig op tot halververwege. Check nog even dat het bovenste stuk recht is, anders krijg je een druppende kaars als hij aangestoken is. Tip: Wanneer het rollen niet zo soepel gaat, leg je de kaars weer even in het water of je rolt hem op in het warme water.

Nummer 3 werd een slangenkaars. Draai deze in de vorm van een S en zorg ervoor dat het onderste deel waar de kaars op steunt een beetje plat is zodat de kaars stevig staat/ligt.

De kinderen werden zo enthousiast van het kaarsen draaien dat ze een hele middag er zoet mee zijn geweest.

Handig: Laat de kaarsen een paar uur drogen zodat ze makkelijk aan te steken zijn. Gebruik voor het aansteken een oud bord of kaarsenplateau, want ze gaan met deze prachtige vormen een beetje lekken 😉

Veel plezier!

~ Carlijn ~

Zin om een dagje weg te gaan met je kids? Ontdek onze Eropuit categegorie! Deze link opent in een nieuwe tab

Lees ook:

Alle blogs

24x lieve Vaderdag verrassingen

Is papa de allerliefste van de hele wereld? Dan ben je vast in het geheim al verrassingen aan het bekokstoven met de kinderen. Toch nog wat extra inspiratie nodig? Verras papa op Vaderdag met één van deze lieve en originele verrassingen en cadeautjes.

Zelfgemaakte kadootjes voor vaderdag!

Zondag 17 juni is het Vaderdag! Wij hebben een paar leuke ideetjes voor je op een rijtje gezet!

ONTDEK 13 PARELTJES IN DE MAASHORST!

Zijn jullie al bekend met De Maashorst, hét oergebied van Brabant? In dit natuurgebied kun je samen met de kinderen urenlang heerlijk klimmen, klauteren en ravotten. Het is een veelzijdige natuurparel die je op verschillende manieren kunt ontdekken. Ook zijn er tal van toffe hotspots voor een lekker hapje en drankje. Ook nieuwsgierig geworden? Ontdek hier onze tips voor 13 pareltjes in De Maashorst.

16x natuurspeeltuin in en om Den Bosch

Lekker chillen op een bankje terwijl je kind aan het klimmen en klauteren is in de natuur. Dat behoort voor beide tot een van de geluksmomentjes. Maar waar zitten die buitenspeeltuinen nu eigenlijk allemaal verstopt? Wij gingen voor jullie opzoek en vonden in de omgeving van Den Bosch, Oss, Veghel en Zaltbommel 16 natuurspeeltuinen!

Meer inspiratie

Ameezing Vught Festival!

Ameezing Festival in Vught: MAXIMAAL genieten voor het hele gezin! Met KIDSPROOF korting!

Herdenking kindertransporten

Herdenking Kindertransporten bij Kamp Vught

Peter Pan & Wendy!

Kom naar Kindertheater Pietepaf en geniet van de voorstelling Peter Pan & Wendy!

Spelen bij GeoFort

De Vleermuisspeurtuin (gratis) is een heerlijke speelplek. Ideale combinatie met het terras/restaurant!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief