Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Fiepdag in Zaltbommel!

De hele dag zijn er in de binnenstad van Zaltbommel super veel leuke kinderactiviteiten te beleven!

Wie kent ze niet de afbeeldingen van Jip & Janneke, Pluk van de Petteflet, Otje of de poezen Pim & Pom. Tekeningen van Fiep Westendorp. Het werk van Fiep Westendorp die in 1916 in Zaltbommel werd geboren, behoort met recht tot Nederlands erfgoed. De jaarlijkse Fiep week, waarin het werk van Fiep Westendorp centraal staat, vind dit jaar plaats van 13 – 21 november. En deze week vol kleur en creativiteit krijgt in de geboortestad van Fiep veel aandacht. Bezoek Zaltbommel en beleef en ontdek het werk van Fiep Westendorp.

Programma Fiepdag 2025

Datum:             Zaterdag 17 mei 2025
Tijdstip:            10:00 – 15:00 uur
Locatie:            Parkeerplaatsen voor Xenos – Gamerschestraat Zaltbommel

Stap in de Fiep Express en beleef alle Fiep evenementen in de stad van Fiep.

De stopplaatsen voor de trein:
Fiepplein – Gamerschestraat
Museum Stadskasteel – Nonnenstraat
Torentuin – Vogelenzang (tot 13:30 uur)

Programma Fiepplein – Gamerschestraat:
10:00 – 15:00 uur

Verkeerspark: Weet jij hoe het werkt in het verkeer. Ken jij de borden? Waar moet je stoppen. Let goed op, want de politie kijkt toe. Doe je best, dan ontvang jij je eigen Fiep rijbewijs.
Knutselplein: Fiep hield van tekenen en kleuren. Kom jij vandaag je eigen politie, brandweer of ambulance pet knutselen.
Schminken: Fiep maakte de mooiste creaties, wil je echt creatief verrast worden, laat je dan schminken. Deelname = gratis
Speelplein: Fiepspelletjes, lekker spelen of je eigen route en tempo bepalen op de verkeerstafel. Gratis
Tom-Siepie:  Kom je eigen tompoes versieren. Eet hem gelijk op, of neem hem lekker mee naar huis om thuis van te genieten. € 1,- per tompoes
Fiep-Express: Stap in de Fiep Expres en ga op bezoek bij 1 van de andere locaties of geniet van een mooi treinritje door Zaltbommel, de stad van Fiep. Gratis

Programma Torentuin – Vogelenzang:
10:30 – 13:00 uurFiep Speur-tuin: Ga in de Torentuin opzoek naar alle Fiep-afbeeldingen. Elke afbeelding heeft een letter, zet ze in de goede volgorde voor de juiste oplossing

Programma Museum Stadskasteel:
09:15 – 11:15 uur:Workshop: Teken je eigen Fiepbus. Wie rijdt er allemaal mee in jouw Fiepbus?
Fiep in het verkeer. Speel het spel op de Fiepzaal
Leeftijd 4 t/m 8 jaar
Toegang: € 4, inclusief toegang museum
Beperkte plaatsen, verplicht vooraf opgeven via museumatelierzaltbommel@gmail.com

13:00 – 17:00 uur: Ontdek de Fiepzolder. Kom in het museum naar de tekenkamer van Fiep kijken of spelen met de Pluk kraanwagen.
Toegang reguliere tarief museum: Volw.: € 9,50 l Kinderen 415 jr: € 3.50 l Kinderen t/m 3 jaar: gratis.
Gratis met een museum jaarkaart

Fiep speur, speel & ontdektocht:
Het hele jaar kun je in Zaltbommel de Fiep speur, speel en ontdektocht doen.
Ben je vandaag toch in Zaltbommel, dan is dat een leuke reden om vandaag gelijk te doen. Vandaag tijd te kort? Kom binnenkort terug voor deze unieke speurtocht.

Klik op de roze button voor meer info!

Data:

Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.

Beleef Zaltbommel

Nieuwe Tijningen 2

5301 DA Zaltbommel

Mail direct

Mail direct naar Beleef Zaltbommel

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Prins op de erwt (2+)

Voorstelling met leuke vragen voor de kinderen en heerlijke liedjes!

De Keinder Deinderen Deur in Vught!

Kom al helemaal in de carnavalsstemming bij de Elzenburg in Vught!?

Concert Curieus – Nationale Voorleesdagen

Een leuke voorstelling voor kinderen vanaf 2 jaar in de bieb, tijdens de Nationale Voorleesdagen!

Oetelkrabbel­knutselfeest!

Doe mee met de Oeteldonkse kleurwedstrijd met het thema van 2025: Oeteldonk, Goade Mee?

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Zijn jullie al in De Museumfabriek geweest?

Blogs & inspiratie

Alle blogs

9x De leukste wandeling met speurtocht voor kinderen in regio Den Bosch!

Fijn wandelen met kinderen, heerlijk in de natuur! Toch is het bij ons altijd moeilijk om de kids enthousiast te maken voor een boswandeling. Daarom hebben wij 8 toffe wandelingen op een rijtje gezet die superleuk en uitdagend zijn voor onze kinderen!

Leuke adresjes voor warme chocolademelk met kinderen in en om Den Bosch

Wij zijn dol op warme chocolademelk! Het liefst met een lekkere dot slagroom erbij. Speciaal voor jou verzamelden wij de leukste, kindvriendelijke adresjes voor warme chocolademelk in Den Bosch en omgeving. Perfect om op te warmen na een winterwandeling, een sneeuwdag of gewoon omdat het kan.

6x leuke binnenzwembaden in regio Den Bosch

Bommetjeee! Naar het zwembad met de kinderen. Heerlijk van de glijbaan, plonsen in het peuterbad of je laten meenemen in de stroomversnelling. Bij deze binnenzwembaden in Den Bosch, Boxel, Waalwijk, Rosmalen, Oss & Kerkdriel zwem je het hele jaar goed!

Vogelvoer maken: dat kan iedereen!

Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief