Voorjaar Slot Loevestein
In de voorjaarsvakantie is er van alles te doen op Slot Loevestein! Kom je ook?
Deze voorjaarsvakantie (15 februari 2025 — 9 maart 2025) is er van alles te doen op Slot Loevestein. Elke dag mooie verhalen, een speurtocht en de tingieter komt op bezoek.
Ga op ontdekking in de vesting en leer musketschieten, laat buskruit ontploffen in de Kruittoren en laat de vesting onder water lopen met het waterspel. Ga je struinen door het Munnikenland? Of luister je liever naar één van de vele verhalen uit de geschiedenis van het stoere slot? Natuurlijk kan een bezoek aan de tentoonstelling “Tegenpolen” niet ontbreken deze dag. Kun je niet kiezen? Dat hoeft ook niet. Rust even uit in de Taveerne met wat lekkers en vervolg je tocht door de muurtrappen van het kasteel, op zoek naar de kist van Hugo de Groot. Nog steeds energie over? Leef je uit op het klimparcours!
Kun je er geen genoeg van krijgen, en wil je echt alles weten wat er te weten valt? Ga dan mee met een museumrondleiding onder leiding van onze professionele gidsen.
Tingieter
In het paviljoen ‘Het Tuighuis’ kun je kijken bij de tingieter met zijn verzameling tinnen figuurtjes. Hij heeft honderden tinnen figuren, waaronder vele ridders en soldaten. De tingieter is er van 23 februari t/m 1 maart.
Speurtocht: Help Hugo zoeken
Ga mee en ontdek de geschiedenis van Loevestein met deze speurtocht. Hugo de Groot heeft jouw hulp nodig, hij is iets belangrijks kwijt geraakt. Tijdens een leuke tocht door het kasteel en de vesting maak je kennis met de drie bewoners van Loevestein: ridder Dirc, gevangene Hugo en soldaat Thomas.
Kinderworkshop
Op woensdag 19 en 26 februari kun je tussen 12:00 en 16:00 uur aansluiten bij de workshop vriendschapsbandjes maken.
Voor meer info, klik op de roze button!
Meer inspiratie
Wintercircus Pallasso!
Een magisch wintercircus vol show, spektakel en gezelligheid voor het hele gezin.
Kids Weekend: Zootropolis 2
Spannend undercover avontuur, leuke activiteiten & photobooth
NIEUW: Stap in de wereld van VR Den Bosch
Beleef virtual reality zó echt, dat je vergeet waar je bent!Blogs & inspiratie
Alle blogs
4x Verlichte Sinterklaasintocht in de omgeving van Den Bosch!
Vorig jaar zijn we naar de verlichte sinterklaasintocht in Vlijmen geweest. Dat was écht supergaaf! Maar er zijn nog meer sinterklaasintochten met mooie verlichting in de omgeving van Den Bosch. Ontdek ze hier!
Regenpret in Den Bosch: 16 toffe binnenuitjes met kinderen tot 14 jaar
Ontdek betaalbare én gratis regendag-activiteiten voor peuters tot pubers in en rond ’s-Hertogenbosch
12x kinderboerderij in Den Bosch en iets verder!
Ben jij een échte dierenliefhebber? En wil jij alles te weten komen over dieren? Of vind je het heerlijk om in de natuur te spelen? Dan is een bezoekje aan een kinderboerderij een goed idee! Je vindt er heel veel verschillende dieren zoals geiten, schapen, koeien, ganzen, konijnen, varkens, kippen en eenden. Vaak met leuke speeltuin. Leuk gratis uitje voor peuters, kleuters of gewoon het hele gezin!