De Bossche Beeldenstorm – Het Drakenei
Een lichtspektakel vol historie en verbeelding op het stadhuis van Den Bosch!
Na het grote succes van De Bossche Beeldenstorm: De Achtste Erwt in 2024, waarbij meer dan 50.000 bezoekers de Sint-Jan zagen veranderen in een lichtkunstwerk, is het dit jaar opnieuw raak!
Tijdens de herfstvakantie verandert het stadhuis op de Markt van vrijdag 10 t/m zondag 19 oktober 2025 in een indrukwekkend lichtspektakel: Het Drakenei.
In twintig minuten wordt de geschiedenis van Den Bosch uit 1629 op spectaculaire wijze tot leven gewekt.
Wat is Het Drakenei?
In dit lichtkunstwerk staat de belegering van Den Bosch in 1629 centraal. De stad, toen bekend als de ‘Moerasdraak’ lijkt onoverwinnelijk. Terwijl de strijd om de stad losbarst, doet een Bossche jongen een bijzondere vondst in het moeras: een drakenei.
Dat ei wordt een symbool van hoop, moed en saamhorigheid, iets wat nog altijd herkenbaar is, ook nu. De projectie combineert licht, muziek en vertelling tot een prachtig geheel dat jong en oud raakt.
Wanneer: 10 t/m 19 oktober 2025
Aanvang: 20.00, 21.00 en 22.00 uur
Extra voorstellingen: vrijdag & zaterdag ook om 23.00 uur
Locatie: Stadhuis, Markt, Den Bosch
Duur: ca. 20 minuten
Toegang: gratis, dit jaar zonder tickets!
Waarom dit leuk is voor kinderen
Kinderen vinden dit spektakel geweldig omdat ze de stad waarin ze wonen of vaak komen letterlijk in een ander licht zien. Het stadhuis verandert in een reusachtig filmdoek, waar verhalen, draken en geschiedenis samenkomen.
Ze horen over ridders, moed en samenwerken, maar dan verteld met licht, kleur en muziek. Het is leerzaam, spannend en indrukwekkend, zonder dat het zwaar wordt.
Een perfecte avondwandeling tijdens de herfstvakantie, die nog lang blijft hangen!
Klik op de roze button en ontdek Het Drakenei op het stadhuis van Den Bosch!
Tip: Op woensdag 15 oktober vind het Festival 400 jaar plaats! Superleuk uitje voor het hele zin.
In onze Uitagenda vind je nog veel meer bijzondere familie-uitjes in de herfstvakantie.
Lijstjes voor Den Bosch
Meer inspiratie
De Nationale Voorleesdagen in Den Bosch & omgeving
Nationale Voorleesdagen, toffe activiteiten voor kinderen bij Huis73!
Ouder-kind kookworkshop: Vet Gezond het nieuwe jaar in!
Begin het nieuwe jaar met een gezonde start en duik samen de keuken in!
Effe plèkke bij de bouwers
Kom, neem een kijkje in de bouwhal en knutsel gezellig mee!Blogs & inspiratie
Alle blogs
9x De leukste wandeling met speurtocht voor kinderen in regio Den Bosch!
Fijn wandelen met kinderen, heerlijk in de natuur! Toch is het bij ons altijd moeilijk om de kids enthousiast te maken voor een boswandeling. Daarom hebben wij 8 toffe wandelingen op een rijtje gezet die superleuk en uitdagend zijn voor onze kinderen!
Vogelvoer maken: dat kan iedereen!
Zelf vogelvoer maken is vrij eenvoudig en hartstikke leuk. En daarna vogeltjes spotten. Vink, mees, merel: zie jij het verschil?
6x leuke binnenzwembaden in regio Den Bosch
Bommetjeee! Naar het zwembad met de kinderen. Heerlijk van de glijbaan, plonsen in het peuterbad of je laten meenemen in de stroomversnelling. Bij deze binnenzwembaden in Den Bosch, Boxel, Waalwijk, Rosmalen, Oss & Kerkdriel zwem je het hele jaar goed!