Kerstmarkt, ijsbaan, lichtjestocht, alles in kerstsfeer
Zaterdag 17 en zondag 18 december 2022 is er weer een toffe kerstmarkt bij IJM in Vught. De kerstmarkt zal dit jaar worden ingericht met zo’n 100 nostalgische houten kramen, gezellige vuurtjes en uiteraard de nodige kerstversieringen! Ook is er op zondag 18 december een toffe Santa Run. ;)

Ken jij de verhalen van Charles Dickens uit de 19e eeuw? Beleef deze tijd in drunen!
Drunen stapt op zaterdag 17 en zondag 18 december 2022 even terug in de tijd. Het straatbeeld van Drunen verandert in een levend negentiende eeuws tafereel. De Engelse stad van Charles Dickens herleeft in volle glorie. Ruim 4000 personages uit de beroemde boeken van deze Engelse schrijver komen tot leven. Overal in het centrum van Drunen zijn er optredens, er hangt een geur van punch en gepofte kastanjes, marshmallows, glühwein en brandend hout.

Op 11 en 12 december 2022 is er in het centrum van Oss een tubebaan en een 8 meter hoge ijsklimwand. Zo tof! Ook kun je van 24 tot en met 31 december 2022 met je schaatsen aan glijden over de kunststof schaatsbaan (energieneutraal) van maar liefst 300m2! Of dat nog niet genoeg is zorgen de horecaondernemers rondom de Heuvel voor aanvullende activiteiten.
Vrijdag 16 en zaterdag 17 december is het weer Christmas by Candlelight in het middeleeuwse Heusden! Alles in het pittoreske vestingstadje aan de Maas ademt de sfeer die zo goed past bij Kerst. De schilderachtige straatjes, de historische panden, de vele authentieke winkeltjes, de gezellige horeca. Het is de perfecte plek voor een van de liefste en mooiste kerstmarkten van Nederland. Kraampjes bij kaarslicht, overal kerstzang, vuurkorven, straattheater, foodtrucks en glühwein. Super gezellig dus!

Een kasteel in sfeervolle kerststemming, dat is Loevestein vanaf 10 dec 2022 t/m 8 jan 2023. Overal fonkelende lichtjes, warme vuurkorven, een mooi gedekte bankettafel, warme chocolademelk en…. spannende kerstverhalen. Of wandel in het donker wandel naar het verlichte kasteel toe en doe mee met de kaarsverlichte rondleiding.

Op zaterdag 10 december kunnen de kids hun eigen lampion knutselen bij de bieb in Schaijk of Zeeland. In de avond zijn ouders en kinderen vanaf 18.00 uur welkom bij de Boshut aan de Udensedreef 14 in Schaijk. Jullie lopen gezamenlijk de verlichte lampionnenoptocht over het pad van Docus de Das, de kerstman is aanwezig, je kunt op de foto met Docus de Das en je ontvangt zelfs lekkere chocolademelk. Tof!
Wintercircus Pallasso strijkt van 16 december 2022 tot en met 1 januari 2023 voor een serie bruisende theatervoorstellingen neer bij het Sportiom in ’s-Hertogenbosch: The Magical Winter Edition! Wintercircus Pallasso biedt het hele gezin een onvergetelijke voorstelling, waarin theater, show, spektakel en humor samenkomen in de meest pure vorm van entertainment vol sfeer en beleving!

Bij Kasteel Ammersoyen is het op dinsdag 27 december & dinsdag 3 januari Lichtjesavonden voor kinderen in kerstvakantie! Als het buiten donker is geworden gaan
speciaal voor kinderen de poorten van kasteel Ammersoyen twee avonden in de kerstvakantie open. Beleef samen met je (groot)ouders het kasteel bij het licht van kaarsen en lampionnen. Bij aankomst krijg je een
mooie lampion met een lampje erin. Daarna maak je met je lampion een tour door het kasteel. Je ziet er allerlei kamers en je beklimt de muurtrappen. Om de lampionnen mooi te zien schijnen maken we het kasteel een beetje donker, maar niet helemaal zodat het voor niemand té spannend is.
Voor meer toffe tips rond om de kerstvakantie, check de
Uitagenda!Fijne dagen samen!
~ Carlijn ~