Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Stichting Huifbed

Ruitersportactiviteiten voor verstandelijk en/of lichamelijk gehandicapten met huifbedrijden.

Stichting Huifbed De Meierij is opgericht in 1999 en heeft tot doel de ruitersport te bevorderen voor gehandicapten in het algemeen en het huifbedrijden in het bijzonder, waarbij plezier en ontspanning centrale uitgangspunten zijn.

Ze bieden ruitersportactiviteiten aan gehandicapten met het huifbedrijden in het bijzonder. Hiertoe zijn er paarden, pony’s, huifbedden en faciliteiten die de stichting bezit, beheert en onderhoud.

Huifbedrijden is een speciale manier van paardrijden voor mensen met een ernstige verstandelijke en/of lichamelijke beperking waarvoor gewoon op het paard zitten niet mogelijk is. Huifbedrijden biedt deze mensen een bewegingsactiviteit waarbij de beweging en de warmte van de pony’s zorgt voor de totale fysieke en mentale ontspanning van de deelnemer. Spastische mensen beleven een zeldzaam moment van ontspanning.

Huifbed is een verzamelnaam van een huifkar en een bed. Het huifbed is een stalen constructie welke gedragen wordt door twee vaste wielen achter en twee zwenkwielen voor. In deze constructie lopen twee pony’s van gelijke hoogte vlak naast elkaar die gestuurd worden door een menner. Over de ruggen van de pony’s is een canvas doek gespannen dat in hoogte verstelbaar is. Hierop komt de deelnemer te liggen met het hoofd in dezelfde richting als de pony’s.

De menner van het huifbed moet ook bepaalde kwaliteiten bezitten. Hij moet niet alleen goed kunnen mennen, maar ook affiniteit hebben met mensen met een verstandelijke beperking. Daarom is het belangrijk dat de menner wordt bijgestaan door mensen die de deelnemer goed kennen, zoals ouders, begeleiding vanuit de woning of de therapeut. Door deze deskundigheid rondom de deelnemer waarborgen ze de veiligheid tijdens het huifbedrijden.

Wil je meer informatie? Klik op de websitebutton om naar de website te gaan.

PS: je vindt nog veel meer toegankelijke uitjes en tips in onze categorie ‘Inclusief’. 

Stichting Huifdbed De Meierij

Spechtenpad 6

5244 PK Rosmalen

Openingstijden Maandag, woensdag en vrijdag op afspraak
Dinsdag en donderdag 09.00 - 17.00 uur
Zaterdag 09.00 - 14.00 uur
Zondag Gesloten
Mail direct

Mail direct naar Stichting Huifdbed De Meierij

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Den Bosch

Toegankelijke inspiratie

Prikkelvriendelijk museumbezoek bij Discovery Museum

In alle rust ontdekken, beleven en leren in een prikkelvriendelijke museumomgeving bij Discovery Museum.

AUTSJ (4+)

Een voorstelling van Het Filiaal over omgaan met prikkels. Met weinig tekst, veel actie, dans en kungfu.

Mega Wandel Marathon

Dit wandelfeest is Arnhem is een gezellige toegankelijke dag waar iedereen welkom is!

Toegankelijke events in juni

In juni staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

8x Pluktuinen voor kinderen in Den Bosch en omgeving!

Yes, de bloemen staan mooi in bloei dus we kunnen weer plukken! In de omgeving van Den Bosch zijn verschillende bloempluktuinenen waar je prachtige veldbloemboekten kunt plukken. Leuke activiteit met kinderen!

23 tips voor Pinksteren met kinderen!

Met een lekker lang Pinksterweekend voor de deur hebben we weer 23 leuke tips voor uit & thuis verzameld. Van fietstochtjes tot cocktails en van fotoshoots tot uit eten. Allemaal leuk met kinderen. Fijne Pinksteren!

8x High Tea met kids in de regio Den Bosch

Gezellig lunchen in Den Bosch met de kids, leuk! Maar wat dacht je van een High Tea met kinderen? Lekker samen smikkellen van de harige en zoeten lekkernijen. Wij zetten de kindvriendelijke lunchplekjes voor je op een rij in en om Den bosch met High Tea!

12x kinderboerderij in Den Bosch en iets verder!

Ben jij een échte dierenliefhebber? En wil jij alles te weten komen over dieren? Of vind je het heerlijk om in de natuur te spelen? Dan is een bezoekje aan een kinderboerderij een goed idee! Je vindt er heel veel verschillende dieren zoals geiten, schapen, koeien, ganzen, konijnen, varkens, kippen en eenden. Vaak met leuke speeltuin. Leuk gratis uitje voor peuters, kleuters of gewoon het hele gezin!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief