Blogs & inspiratie
Haagse geheimtip: Het Paradijs voor peuters en kleuters
Gepubliceerd op 11 september 2025
Wat een fijn Haags plekje. Helemaal bovenin de Koninklijke Schouwburg Den Haag vind je het Paradijs; een kleine sfeervolle zaal met de leukste voorstellingen voor kindjes vanaf 0,5 jaar. Ook is er een fijne koffiehoek met speelplek. Een super manier om met jouw kleintje kennis te maken met theater.
Elke vakantie en in het weekend zijn er voorstellingen voor iedereen vanaf twee jaar. Rondom de voorstellingen is er altijd van alles te doen voor de kinderen. Zo wordt elk theaterbezoek een feestje voor jong en oud.
Voorstellingen van seizoen 2025/2026 in de kleinste zaal van de Koninklijke Schouwburg: Het Paradijs.
Woensdag 22 oktober 2025: Van mij (2+): Over het leren delen en samen spelen, op een grappige en fantasierijke manier.
Zondag 26 oktober 2025: WAS (2+): Een speelse voorstelling waarin een wasbeurt verandert in avontuur, beweging en fantasie.
Zondag 23 november 2025: Raketje (2+): Over een vriend die gered moet worden op de maan.
Zondag 1 februari 2026: Umi (0,5+): Een interactieve dans- en muziekervaring voor het allerjongste publiek.
Zondag 22 maart 2026: Mijn Kleuren (2+): Een kleurrijke en fantasievolle voorstelling waarin er live wordt geschilderd.

Houd dit Haagse pareltje dus goed in de gaten als je met je peuter of kleuter een keer theater wilt beleven. We zetten alle voorstellingen natuurlijk ook in de uitagenda van Kidsproof Den Haag Deze link opent in een nieuwe tab.
Koffie en limonade
Kom wat eerder naar de voorstelling en drink een kopje koffie in de bar op zolder. Kinderen kunnen hier heerlijk spelen met het autokleed, de verkleedkist en ander speelgoed. Bij alle kindervoorstellingen staan er gratis bekers lekkere limonade klaar. Zo ga je lekker fris de voorstelling in. Geregeld komen spelers na de voorstelling naar de foyer om het publiek te ontmoeten. Op de foto, een handje schudden of een knuffel geven, het kan allemaal.
Kortom: De Koninklijke Schouwburg in Den Haag is een paradijs voor jonge theaterbezoekers Deze link opent in een nieuwe tab! Wil jij met je peuter of kleuter een keer naar het theater in Den Haag dan is dit een mooie eerste kennismaking. En ze hoeven echt niet de hele voorstelling op hun stoel te blijven zitten, fijn toch!
Praktisch: je vind de Koninklijke Schouwburg aan het Korte Voorhout 3. Via de website bestel je kaartjes. Deze link opent in een nieuwe tab

Lees ook:
Alle blogs
10 x Voorstellingen voor kinderen in de kerstvakantie in Den Haag
In de Koninklijke Schouwburg en Theater aan het Spui beleef je samen met je kind(eren) de leukste, spannendste en grappigste voorstellingen. Hier vind je 10 aanraders voor de kerstvakantie én daarna. Ga je mee naar het theater? Tip: reserveer snel je kaartjes!
Ontdek dé winterstad van Nederland – Kom langs en ervaar het zelf!
Den Haag – Slenteren over de gezellige Royal Christmas Fair. Spektakel tijdens wintersportfestival Snowfest The Hague. Uitwaaien op het strand. Lichtjes in de Scheveningse haven en op heel veel andere plekken in de stad. Het Groot Kerstcircus. De traditionele nieuwjaarsduik Scheveningen. Het is slechts een greep uit alle activiteiten. Den Haag is dé winterstad met een bomvol programma!
Groot Kerstcircus Den Haag, reserveer met 25% korting!
Kom naar deze geweldige familieshow in de kerstvakantie. Reserveer nú met 25% Kidsproof-korting . Reserveer nu!Meer inspiratie
Boeren en tuinders pakken winters uit!
Vrolijk verlichte trekkertochten, verlichte boerderijroutes of een leuke winterwandeling!
Jump-Olympics
Spring, klauter en ren samen in sporthal De Schilp met Ren4Sport! Leuk kerstvakantie-uitje.
Oh oh oh Dennenboom (6+)
Een eigenwijze en humoristische musical over tradities en dennenrevolutie in de Koninklijke Schouwburg
Bricks of Wonder: laatste kans!
Deze kerstvakantie laatste kans voor de unieke LEGO tentoonstelling in de Westfield Mall!
Can you Händel this?
Geniet van een jeugdige Händel in Den Haag! Unieke samenwerking van de ACVA met de Wiener Sängerknaben!
Techniekworkshops voor kids
Ga lekker aan de slag met techniek in de Techniekstudio's van TU Delft Science Centre!
Bezoek de Tweede Kamer!
Kinderen zijn voor één dag Tweede Kamerlid! Ga mee met de Familierondleiding van ProDemos in Den Haag.