Paleis Noordeinde
Sstttt.. hier werkt de koning. Als de vlag wappert is hij in het land. Woensdag zie je de erewacht.
Paleis Noordeinde, met zijn sierlijk aangelegde tuin, is gelegen aan het Noordeinde, één van de mooiste winkelstraten van Den Haag.
Woensdagochtend
Paleis Noordeinde in Den Haag is vaak op woensdagochtend het decor van een kleine koninklijke ceremonie, het aanbieden van de zogenaamde geloofsbrieven door nieuwe ambassadeurs. Koning Willem-Alexander ontvangt hen daarbij kort na hun aankomst in Nederland.
Een nieuwe ambassadeur arriveert in galarijtuig begeleid door ruiters van de Bereden Marechaussee. Bij Paleis Noordeinde staat een erewacht en een militaire kapel opgesteld. Na een eresaluut van vier tromroffels wordt het volkslied van het land van de ambassadeur ten gehore gebracht, gevolgd door een inspectie van de erewacht. Binnen wordt de nieuwe ambassadeur opgewacht door de koning. Voor het paleis kun je de aankomst van de koets, het spelen van het volkslied en de inspectie van de erewacht volgen – altijd weer een bijzonder moment in hofstad Den Haag.
Zomeropenstelling
Paleis Noordeinde wordt elke zomer, samen met het Koninklijke Staldepartement, een aantal dagen opengesteld voor het publiek. Het paleis is normalerwijze niet opengesteld voor persoonlijke bezichtiging, omdat dit het werkpaleis van koning Willem-Alexander is. De exclusieve zomeropenstelling biedt daarom een unieke kans om dit bijzondere gebouw in de hofstad te bezoeken. Klik voor meer informatie over de openstelling en over de kaartverkoop op de roze button.
Multimediatour voor kids
De multimediatour is echt heel leuk voor kinderen vanaf ongeveer 8 jaar. Op speelse wijze leren kinderen over het werk van de Koning, de geschiedenis van het gebouw en daarmee ook over Nederland. Portier/beveiliger Rico neemt de kinderen mee door het werkpaleis van de Koning en laat dingen zien die niet iedereen direct opvallen. De Koning heeft zelf ook een boodschap voor de kinderen. Bij de Koninklijke Stallen kunnen kinderen met een speurtocht kennismaken met tradities en leren over het historisch en modern vervoer van de leden van het Koninklijk Huis.
Tip: wist je dat Kidsproof je ook via Facebook op de hoogte houdt van leuke activiteiten bij in jouw buurt? Like onze pagina nu en mis niets!
Paleis Noordeinde
Noordeinde 68
2514 GL Den Haag
Openingstijden
Het Paleis is gesloten voor publiek, in de zomer zijn er soms openstellingen (zie uitagenda). Woensdagochtend zie je regelmatig het aanbieden van de geloofsbrieven.Toon op kaart
Lijstjes voor Den Haag
Meer inspiratie
Bounce Valley springt eruit
Kom lekker bouncen! Bounce Valley is een fantastisch luchtkussenpark in Zoetermeer en Delft!
Filmhuis Den Haag
Iedere zaterdag en zondag zie je de leukste kinderfilms bij Filmhuis Den Haag, een Kidsproof favoriet.
Nationale Voorleesdagen 2026
Kom naar het 10-daagse voorleesfeest voor kinderen van 0-6 jaar bij Bibliotheek Den Haag!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Theaterschool Rabarber: spelen, maken, beleven!
In het hart van Den Haag is Theaterschool Rabarber dé plek waar kinderen en jongeren van 4 tot 21 jaar niet alleen de kunst van het theater leren, maar ook zichzelf ontdekken en ontwikkelen. Meld je kind NU aan en schitter op het podium.
Zingen bij de Academy of Vocal Arts is súperleuk!
Dat zingen bij de Academy of Vocal Arts een gewéldige ervaring is voor je kind, lees je in dit toffe blog van de trotse moeder van Sam.
Nationale Voorleesdagen bij Bibliotheek Den Haag
Van 21 januari t/m 1 februari zijn de Nationale Voorleesdagen. De vestigingen van Bibliotheek Den Haag organiseren superleuke, gratis activiteiten. Het Prentenboek van het Jaar, Kleine Aap, staat centraal. Je kunt zelfs de step van Kleine Aap winnen! Lees je mee?