Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Meivakantie Archeon

Prehistorie, de Romeinen en de Middeleeuwen. Je beleeft de geschiedenis deze meivakantie in het Archeon!

Deze meivakantie is er genoeg te beleven in Archeon. De hele vakantie is er van alles leuks te beleven. Maar er zijn ook thema-dagen: op 27 en 28 april beleef je het verhaal van Sint Joris en de Draak. En de vakantie wordt afgesloten met een Grieks weekend (1 t/m 4 mei).

Vakantie-activiteiten

Ga op avontuur in de prehistorie en maak een tochtje in een echte boomstamkano. Leer exerceren als een soldaat bij de Romeinen en geniet van een ontspannen Romeinse massage in het Badhuis. In het middeleeuwse stadje Gravendam leer je zwaardvechten en boogschieten. Ook kun je daar even op bezoek bij verschillende ambachten.

Mis de spannende gladiatorenshow niet! Deze is dagelijks te zien in de Arena van het park. Gaat de publieksfavoriet de strijd winnen of weet de jonge gladiator zijn tegenstander te verslaan?

Vergeet ook niet een kijkje te nemen bij de Romeinse Zwammerdamschepen. Een gids vertelt je meer over het restauratiewerk van deze opgegraven schepen.

Sint Joris en de Draak

Jonge Ridders en Jonkvrouwen opgelet! Op zondag 27 en maandag 28 april kun je je helemaal onderdompelen in de spannende vertelling van Sint Joris en de draak. Wordt zelf onderdeel van dit heldhaftige avontuur en help mee de draak te verslaan. Verder zie je een heldhaftige ridderdemonstratie op het toernooiveld en kan je je eigen ridderdiploma halen, vet!

Ontdek de Griekse oudheid

Reis terug naar de tijd van de Oude Grieken tijdens het Grieks Oudheid Weekend (1 t/m 4 mei) aan het eind van de vakantie! Maak kennis met de cultuur, eeuwenoude tradities en indrukwekkende krijgers uit de Griekse geschiedenis. Verschillende re-enactorgroepen verspreid over het park geven een bijzonder inkijkje in het verleden.

Tip: Zin in een avontuurlijke vakantie dicht bij huis? Overweeg eens expeditie Archeon en verblijf 4 of 5 dagen in een luxe lodgetent in het museumpark!

Klik op de roze button voor meer informatie en om vast je tickets te reserveren.

Data:

  • dinsdag 29 april 2025
  • woensdag 30 april 2025
  • donderdag 1 mei 2025
  • vrijdag 2 mei 2025

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Archeon

Archeonlaan 1

2408 ZB Alphen aan de Rijn

Openingstijden 27 april t/m 4 mei
10 - 17 uur
Prijs Zie website (via roze button)
Reserveer online voor korting.
Mail direct

Mail direct naar Archeon

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Toffe films bij Kinepolis in de meivakantie!

Breng tijdens de meivakantie een bezoek aan Kinepolis Leidschendam en geniet van superleuke films!

FunZone Zoetermeer

Springen, klimmen, klauteren en zelfs uit eten. Het kan bij FunZone Zoetermeer!

Videogame Museum meivakantie

The place to be voor iedereen die alles wil weten (én beleven) over videogames! Leuk uitje in Zoetermeer.

Moordspel in de Gevangenpoort

Moordspel: de familierondleiding waarin je een misdaad oplost in het Rijksmuseum de Gevangenpoort!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Dagje Scheveningen met kinderen!

Scheveningen, de bekendste badplaats van Nederland, bruist van activiteiten voor gezinnen: van spelen in de golven en genieten van het strand tot het ontdekken van de leukste attracties, spannende activiteiten en gezellige horecaspots – dé hotspots voor een onvergetelijk dagje weg delen we hier!

Naar Kooman’s Poppentheater in Den Haag!

Verscholen in Den Haag vind je het oudste poppentheater van Nederland: Kooman's Poppentheater. Blogmama Zi bezocht het samen met haar dochtertje. Lees hier hun ervaring!

Leuke vakantiekampen in de regio Leiden en Den Haag

Er zijn zóveel leuke vakantiekampen voor kinderen. Hier delen we 14 toppers in de mei- en zomervakantie 2025 in de regio Den Haag en Leiden. Dansen, surfen, naaien, ontdekken, ponyrijden... Eén of meerdere dagen... Gun je kind(eren) een geweldig avontuur met veel nieuwe vrienden!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Op 4 mei is het ook in Madurodam twee minuten stil tijdens de Nationale Kinderherdenking. Een herdenking voor, door en met kinderen van 8 tot 14 jaar. Want ook nu zien we dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. We moeten de verhalen blijven vertellen en onze kinderen daarbij betrekken. Dat kan tijdens de Nationale Kinderherdenking, maar je kan ook NU al met je kinderen aan de slag met herdenken en vrijheid. Lees er alles over in dit blog.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief