Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Gevangenis uitje met moordspel!?

Familierondleldingen én moordspel deze zomer in Rijksmuseum de Gevangenpoort!

Ben jij wel eens in een eeuwenoude gevangenis geweest? In Rijksmuseum de Gevangenpoort kan het en dat is een geweldige ervaring met kinderen! Adviesleeftijd is vanaf 8 jaar.

Deze zomer zijn er maar liefst 3 verschillende rondleidingen die superleuk en interessant zijn om met je kinderen te doen:

Familierondleiding: Voor Galg en Rad
Iedere zondag in de zomervakantie

Moorspel, een familiespel in de vakantie: los jij de misdaad op?
Iedere woensdag in de zomervakantie

Ontsnappen uit de Gevangenpoort? Familierondleiding
Iedere zaterdag in de zomervakantie

Over Rijksmuseum de Gevangenpoort

Rijksmuseum de Gevangenpoort is een icoon in Den Haag, prachtig gelegen aan de Hofvijver. In de 13de eeuw vormde dit gebouw de imposante toegangspoort tot het Binnenhof. Enkele eeuwen later werd het een gevangenis en gerechtsgebouw van het machtige Hof van Holland. Hier wachtten verdachte misdadigers op hun proces en werden wanbetalers opgesloten…

Verhalen centraal

De verhalen van de ‘bewoners’ van de Gevangenpoort staan centraal: de cipier, de beul en de rechter, maar vooral de verhalen van de vele gevangenen die in de loop der eeuwen in de Gevangenpoort moesten wachten op hun berechting. Heden en verleden worden naast elkaar gezet, bezoekers worden geprikkeld mee te denken over misdaad en straf.

Je ontmoet vier historische personages die je door het gebouw leiden en laten kennismaken met vier eeuwen strafrecht. De personages worden afgebeeld in de vorm van schimmen. Er is zelfs een huiskat!

Ondertussen valt er veel te beleven: de Cipierswoning is weer authentiek ingericht, men kan elkaar de duimschroeven aandraaien, op de stoel van de rechter zitten en kennismaken met de beul. Ook zie je een unieke collectie straf- en martelwerktuigen, ooit echt gebruikt… Bijvoorbeeld een echte guillotine!

 Tip: Er is een audiotour speciaal voor kinderen.

 

Klik door op de roze websitebutton voor extra informatie en tickets.

 

Rijksmuseum de Gevangenpoort

Buitenhof 33

2511 AA Den Haag

Openingstijden zie website
Prijs zie website
Mail direct

Mail direct naar Rijksmuseum de Gevangenpoort

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

EPICX Zomerfestival 0-12 jr

Heel veel waterpret en speelplezier bij EPICX Den Haag deze zomer!

Muzikale zomer bij Museon-Omniversum

Bewegen, muziek maken, creatief, films: beleef een zomervakantie vol muziek bij Museon-Omniversum!

Maurits muis in het Mauritshuis

Creatief aan de slag met de workshops in het Mauritshuis deze zomervakantie. Gratis entree voor kinderen!

Ontwerp je eigen Delfts Blauwe tegel

Kinderworkshop bij Royal Delft. Bezoek ook het museum en atelier en ga met je eigen kunstwerk naar huis.

Uitgelicht

Leuke zomertip: Kroon op de taart bij CODA

Onze favoriete zomerboeken voor kinderen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Een kijkje achter de schermen van de Tweede Kamer? Dit gezinsuitje is verrassend leuk!

Een bezoek aan de Tweede Kamer klinkt misschien niet direct als een uitje waar kinderen enthousiast van worden. Blogmoeder Zi durfde het toch aan met dochter Emily en werden tijdens de Familierondleiding van ProDemos compleet verrast! Met een jonge sympathieke gids, interactieve opdrachten en een kijkje achter de schermen ontdekten we samen hoe de politiek in Nederland werkt. De kinderen hingen werkelijk aan de lippen van de gids.

Techniekstudio TU Delft: zelf bouwen en ontwerpen

Een robot programmeren, een fidget spinner maken van gerecycled plastic of experimenteren met kunst. Mariska ging met haar gezin op bezoek bij de Techniekstudio van TU Delft Science Centre en vertelt waarom dit zo'n leuke activiteit is voor nieuwsgierige kinderen.

LEGOLAND® Discovery Centre daar wil je naartoe!

Jippie! We gaan met 3 enthousiaste kidsreporters naar LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen! Dat gebouw op de boulevard van Scheveningen waar die toffe giraffe Gigi voor staat.... Wat een geweldig kleurrijk LEGO® speelparadijs voor kinderen!

Portlantis: verrassend én spannend uitje in de haven

De Rotterdamse haven kent iedereen wel. Maar wat gebeurt daar eigenlijk allemaal? Je ontdekt het spelenderwijs bij Portlantis op Maasvlakte 2. Wij gingen er een dag met vier meiden heen en kwamen tijd tekort!