

Blogs & inspiratie
Doe een dagje Delft deze zomer!
Gepubliceerd op 15 juli 2024
Een dagje Delft is altijd leuk met je kinderen! Dwaal door de historische straatjes en bezoek de leukste kinderactiviteiten. Hier vind je handige tips voor een zomers gezinsuitje met je kinderen in Delft.

Wij zijn dol op Delft! En deze zomer is een bezoekje aan Delft ook echt superleuk. Zoveel te beleven met je kinderen!
Hieronder hebben we een ‘voorbeeld dagje uit’ voor je uitgestippeld. Altijd handig als je een stad wilt ontdekken.
Dagje Delft met kinderen
10.00 uur: bij de VVV Delft (op het Stationsplein) kun je een speurtocht van 2 euro ophalen en die door de dag heen lekker invullen. Leuk voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Als prijsje krijg je een lekker ijsje! Tip: neem meteen een gratis citymap mee.
10.30 uur: vanaf het station is het ongeveer 10 minuutjes lopen naar Museum Prinsenhof Delft. Deze link opent in een nieuwe tab In dit voormalige Hof van Willem van Oranje, kun je met je gezin met de Cold Case koffer onderzoek naar de moord op Willem van Oranje… wat is er eigenlijk gebeurd? En wist je dat de kogelgaten nog in de muur zitten waar Willem van Oranje is vermoord? Spannend!
Tip: check ook de speciale zomervakantie-activiteiten bij Museum Prinsenhof Delft Deze link opent in een nieuwe tab! Er zijn workshops portretkunst maken, je kunt een mok, bord of schaaltje in Delfts Blauw schilderen en mee met de spannende rondleiding bij stadsgevangenis Het Steen!
12.00 uur: tegenover het museum zit snoepwinkeltje Kouwenhoven. Hier kun je snoepjes uitzoeken bij het leukste en oudste winkeltje van Delft! Je vindt hier Oudhollandse snoepjes – pepermuntkussentjes, kaneelstokjes, boterwafeltjes en toverballen – maar ook nostalgisch speelgoed, klassieke ansichtkaarten en ouderwetse olielampen. Hier snuif je echt de sfeer van vroeger op. Winkeltje Kouwenhoven is geopend op de dagen dat het museum geopend is van 12.00-16.00 uur.
12.00-13.00 uur: tijd voor wat lekkers: pannenkoeken bij het gezellige Stads Koffyhuis Deze link opent in een nieuwe tab! En niet zomaar pannenkoeken, maar van meel van monumentale korenmolen ‘De Roos’ uit Delft en naar traditioneel Delft recept. Aanrader! Ben je niet van zo pannenkoeken? Er staat nog veel meer op de kaart:-).
13.00–14.00 uur: Ontdek het mooie Delft vanaf het water met een rondvaartboot Deze link opent in een nieuwe tab. Je vaart door de oude stad, langs historische panden, over de grachtjes en onder de oude bruggen door. Tip: ben je van wat meer actie? Je kunt ook suppen door Delft!
14.00 uur: we nemen de handige City Shuttle Deze link opent in een nieuwe tab naar het Royal Delft Museum.
14.30 – 16.30: Delft is natuurlijk wéreldberoemd vanwege het Delfts Blauw. In het Royal Delft Museum Deze link opent in een nieuwe tabontdek je er alles over. Je kunt met de hele familie een tour volgen door het museum. Hierin wordt je meegenomen in de historie van Royal Delft en het productieproces van Delfts Blauw. Er is ook een speurtocht en een speciale kinderaudiotour.
Tip: vul de tour aan met een workshop Delfts Blauw schilderen en neem je geschilderde tegeltje direct mee naar huis!
16.30 uur: een lekker ijsje halen bij het inleveren van de VVV speurtocht.
Tip: Heb je nog zin om ergens een hapje te eten met je kinderen? Bij kindvriendelijk restaurant Huszár Deze link opent in een nieuwe tab aan de Hooikade hebben ze heerlijke burgertjes. Zij werken zoveel mogelijk met eerlijke, lokale en biologische producten. Zuivel, vlees en eieren zijn biologisch van bijvoorbeeld van Hoeve Biesland Deze link opent in een nieuwe tab uit Delfgauw.
Extra tips die alleen tijdens de zomervakantie te doen zijn:
> Sta oog in oog met een Triceratops-skelet in DOK in OPEN Deze link opent in een nieuwe tab
> Maak je eigen Triceratops met knipperende ogen die reageren op beweging bij het TU Delft Science Centre. Info volgt.
> Doe mee met de workshop, rondleiding of het schilderen tijdens de speciale zomer-activiteiten van Museum Prinsenhof Delft Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs

Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Naar de Betovering deze herfstvakantie, wat is leuk?
De herfstvakantie 2025 staat voor de deur en dat betekent maar één ding: het is tijd voor Festival De Betovering! Maar met zoveel keuze; wat is nu leuk? We geven je alle inside tips. Bijvoorbeeld als je gratis voorstellingen zoekt of met je baby wilt of van een feestje houdt en the place to be zoekt. Je leest het hier!Meer inspiratie

Hart Beach Surfcamp 6+
Beleef met de Hart Beach Quiksilver Surf & Beach Camps een supertof surfcamp in de schoolvakanties!
Festival Cultuurbarbaren Delft
In de herfstvakantie barst Delft van theater, muziek en creatieve workshops voor kinderen!
Gezocht: helden!
Beleef een heldhaftig avontuur in het Literatuurmusem / Kinderboekenmuseum.
Planet Jump & Play
Springen, klauteren en glijden bij Planet Jump & Play Scheveningen
Danserfgoed voor DUMMIES
Een vrolijke familievoorstelling in Theater De Vaillant door Lonneke van Leth dans.
Techniekworkshops voor kids
Ga lekker aan de slag met techniek in de Techniekstudio's van TU Delft Science Centre!
Red Den Haag: game de stad droog!
Gratis Minecraft-workshops bij Museon-Omniversum in de herfstvakantie!