Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Grappig én verdrietig: de Grootste Goochelshow

Gepubliceerd op 13 februari 2025

De zoektocht naar het verdwijnpunt: Want waar blijft iets of iemand als je het verliest? Kom naar de Grootste Goochelshow! Dit vonden wij er van.

De Grootste Goochelshow zie je in de voorjaarsvakantie op 1 maart in Theater aan het Spui in Den Haag tijdens het Lentekriebels Festival!

 

Onze jonge Kidsproof reporter Liva (7 jaar) ging op stap naar:

De première van de Grootste Goochelshow in het Bijlmer Parktheater!

Domingo is een beetje arrogante, alleswetende grote broer… en Caspaar zijn kleine broertje. Alhoewel, hij is helemaal niet klein meer. En samen spelen ze de Grootste Goochelshow. Volgens Domingo was er nog een broer. Of toch niet? Waar is die dan? En papa? Allemaal lastige vragen.

In de Grootste Goochelshow zie we 2 broertjes die hun grote goochelshow gaan opvoeren. Maar er gaat van alles mis, het ene broertje komt steeds te laat op, het goochelmuziekje is weg en dan is ook zijn goochelstok verdwenen…

 

Magie van verdwijnen en verlies voelbaar in de Grootste Goochelshow

Ieder kind is dol op kiekeboe en verdwijn trucs. Maar als iets écht weg of kwijt is, is het helemaal niet leuk meer…
Want waar is die linker sok? Voetbalschoen? Of fietssleutel? En nog veel moeilijker, waar is papa als mama en papa gaan scheiden? Of je konijn als die overlijdt? Waar blijft het allemaal? Kun je ze vinden in een speciale lost & found plek?

De 2 broertjes kibbelen voortdurend en vertonen ondertussen vlekkeloos uitgevoerde goocheltrucs. José Montoya en Serge Hogenbirk zijn fantastisch op elkaar ingespeeld. Tot de grote broer de kleine broer echt laat verdwijnen, op zoek naar zijn stok. Naar het verdwijnpunt. En dan ontdekken we waar alles blijft als het weg is…

 

Circle of life

De grootste goochelshow is eigenlijk als het leven. Dingen verdwijnen, mensen gaan weg. En je merkt pas wat je mist als het er niet meer is. Hoe verdrietig dat is. En hoe blij je kunt zijn als je iets of iemand weer terugvindt!

Zoals Domingo in de voorstelling zegt: het is goed om dingen af te ronden : ja een cirkel is rond. Maar sommige cirkels hebben zo nu en dan een hoekje waarin iets verstopt was. De goocheltrucs zijn een metafoor voor de verdwijntrucs in het leven, en die combinatie van zichtbare en onzichtbare dingen die verdwijnen.

En er wordt vooral ook veel gelachen in deze voorstelling. En door het oplettende jonge publiek verklapt waar die goochelstok is.. 😉

Wat vond onze Kidsproof reporter ervan?

Liva geeft naderhand toe; afscheid moeten nemen is niet leuk. Heeft ze ook wel eens moeten doen. Maar deze voorstelling is wel heeeel leuk vindt ze. Vooral de goocheltruc met het rode lampje! Haar eerste gouden opmerking bij het eind-applaus: “is het nu al afgelopen?” Dus wat haar betreft had de voorstelling nog langer mogen duren. Oh en ja, dit was het aantal dingen dat we kwijt waren….

Eenmaal thuis goochelt ze het ene doekje, na de andere spons uit haar trui.. goed opgelet Liva!

De Grootste Goochelshow is licht gespeeld en daarom geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar.  Ouders en wat oudere kinderen zullen de diepere laag van het verhaal meekrijgen.

Veel plezier met goochelen!  Liva en Liesbeth

De Grootste Goochelshow zie je in de voorjaarsvakantie op 1 maart in Theater aan het Spui in Den Haag tijdens het Lentekriebels Festival!

Naar de website

Deel deze blog:

Deel via e-mail

Lees ook:

Kinderboeken shoppen in Den Haag

Op zoek naar een mooi boek om cadeau te doen? Bij deze boekwinkels in Den Haag slaag je gegarandeerd! Of je nou een boek zoekt voor je eigen mini of als cadeau, er is voor elk kind een boek te vinden. Van eerste boekjes tot spannende Young Adults en alles er tussen in. Extra leuk; in deze winkels wordt ook heel veel georganiseerd voor kinderen. Kom naar een voorstelling, luister naar een verhaal of doe mee aan workshop!
Lees meer

Statenkwartier Den Haag, Kidsproof adresjes!

Van relaxte cafés tot toffe musea en speelplekken voor de kids, in het Statenkwartier zijn volop Kidsproof spots!
Lees meer

Tip! KreaDoe Lentefestival

Te gek ouder-kind uitje: de Jaarbeurs staat een heel weekend vol met creatieve stands en workshoptafels! Vind jouw favoriete knutselitems of ontdek een nieuwe hobby.
Lees meer

12 toffe buitenspeeltuinen in en om Den Haag!

Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 12 (.. en dan nog een aantal andere leukerds in Delft...;-) horen bij onze favorieten in en om Den Haag. Urenlang speelplezier gegarandeerd! Wat is jouw favoriete buitenspeeltuin?
Lees meer

Buurman & Buurman gaan naar de maan (4+)

Blogmama Zi bezoekt met haar gezin de nieuwste voorstelling van Buurman & Buurman en vertelt hieronder waarom dit zo ontzettend leuk was!
Lees meer

10 x binnenspeeltuinen in Den Haag en omgeving

Binnenspeeltuinen; voor kinderen een feestje! Ken jij alle speelparadijzen rondom Den Haag, Delft en Zoetermeer, en wat is jouw favoriet?
Lees meer

Voorjaarsvakantie uitjes in en om Den Haag, Delft en Zoetermeer

Je zou willen dat we minimaal 3 weken voorjaarsvakantie hadden.. zóveel leuks is er te doen! Zo zijn er deze vakantie in en om Den Haag echt een heleboel toffe theatervoorstellingen, workshops, te gekke familiefilms, speurtochten en nog veel meer. Klik meteen door voor alle tips en inspiratie.
Lees meer

Warm winter vermaak voor weinig

Leuke dingen doen met je kids hoeft absoluut niet duur te zijn – zelfs niet in de winter! Hieronder vind je leuke budgetvriendelijke uitjes met je kinderen in Den Haag!
Lees meer