Blogs & inspiratie
Gratis sporten tijdens de Haagse Sportzomer
Gepubliceerd op 21 mei 2026
Pak je agenda erbij want de Haagse sportzomer is van start! Van 21 juni tot en met 21 september 2026 staat Den Haag in het teken van sport. Tijdens de Haagse Sportzomer zijn er door de hele stad gratis sportfestivals, sportclinics en topsportevenementen voor kinderen en gezinnen. Van BMX’en en voetbal tot beachvolleybal en rugby op het strand. Er is deze zomer zóveel leuks te doen!
Wat is er te doen tijdens de Haagse Sportzomer?
✓10 gratis Haagse Sportzomer Festivals voor kinderen van 4 tot 12 jaar
✓Diverse topsportevenementen die jij (gratis) kunt bezoeken
✓ Andere sportieve activiteiten: doe mee met de vele sportieve activiteiten deze zomer.
✓Afsluiter: de Stadsspelen op 19 en 20 september waar je heel veel sporten kunt uitproberen
Of je nu al sportief bent of juist iets nieuws wilt proberen: er is altijd iets te beleven. En het mooiste is: de evenementen en activiteiten zijn bijna allemaal gratis te bezoeken!

Data en locaties Haagse Sportzomer Festivals
De Haagse Sportzomer Festivals zijn voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ze kunnen onder begeleiding gratis meedoen aan allerlei leuke sportactiviteiten op verschillende plekken in de stad.
De festivals zijn op pleintjes en bij sportclubs in verschillende wijken en op het strand. Kinderen kunnen meedoen aan een wedstrijdje of een nieuwe sport uitproberen. Kom kijken, rennen, springen, gooien, spelen en ontdekken hoeveel plezier sport geeft.
✓ Woensdag 8 juli | 12.30 – 16.30 uur
’t Zandje – Laakkwartier
✓ Woensdag 15 juli | 12.30 – 16.30 uur
Stokroosveld – Bomen- en Bloemenbuurt
✓ Dinsdag 21 juli | 12.30 – 16.30 uur
Bokkefort – Houtwijk
✓ Dinsdag 28 juli | 12.30 – 16.30 uur
Melis Stokepark – Moerwijk
✓ Dinsdag 4 augustus | 12.30 – 16.30 uur
Escamp Carré – Escamp
✓ Dinsdag 18 augustus | 12.30 – 16.30 uur
Krajicek Playground – Bouwlust
✓ Vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus | 10.00 – 17.00 uur
Beach Stadium – Scheveningen strand
✓ Woensdag 2 september | 12.30 – 16.30 uur
Vermeerpark – Schilderswijk
✓ Woensdag 9 september | 12.30 – 16.30 uur
Spaarwaterstraat – Haagse Hout
✓ Zaterdag 19 en zondag 20 september | hele dag
Sportcampus Zuiderpark

Feestelijke afsluiting met de Stadsspelen
Op zaterdag 19 en zondag 20 september zijn de Stadsspelen bij Sportcampus Zuiderpark. Dit gratis sport- en beweegfestival is de afsluiting van de Haagse Sportzomer.
Kinderen kunnen hier verschillende sporten uitproberen, kennismaken met sportclubs en meedoen aan activiteiten binnen én buiten.

Gratis proefles
Heb jij een superleuke nieuwe sport ontdekt? Tijdens de Haagse Sportzomer Festivals en de Stadsspelen krijg je jouw eigen sportpas. Met die pas kun je een gratis proefles volgen bij een sportvereniging.
Op de pas staat een link. Als je daarnaartoe gaat, zie je precies wanneer en waar je een gratis proefles kunt doen. Zo kun je zelf kiezen welke sport jij wilt uitproberen. Veel plezier met ontdekken!
Ook volop topsport in Den Haag deze zomer
Naast de sportfestivals zijn er deze zomer ook grote topsportevenementen in Den Haag. Kom o.a. kijken naar beachrugby, beachsoccer, beachvolleybal, atletiek en tennis.
Agenda topsportevenementen
✓ North Sea Beach Rugby | gratis toegang | 27 & 28 juni
✓ NK Beachsoccer | gratis toegang | 4 & 5 juli
✓ BICT Groep ITF tennis | gratis toegang | 6 t/m 12 juli
✓ EK Volleybal vrouwen <22 | tickets | 7 t/m 12 juli
✓ WK Beachvolleybal <18 | tickets | 8 t/m 12 juli
✓ NK Beachsprint | gratis toegang | 11 & 12 juli
✓ Liliane Mandema Memorial Atletiek | gratis toegang | 12 juli
✓ NK Beachvolleybal | gratis toegang | 21 t/m 23 augustus

Dit is echt zo’n leuke zomer tip voor actieve kinderen. Overal in de stad is iets te doen!
Ontdek nog meer zomervakantie-uitjes in Den Haag op onze uitagenda
Klik op de roze websitebutton op deze pagina voor alle info en tijden.
Lees ook:
Alle blogs
Vier de zomer in de bieb! Gratis activiteiten én leuke boekentips
Blijf je deze zomer in Den Haag? Dan is de Bibliotheek Den Haag een fijne plek om samen naartoe te gaan. In de Zomerbieb is elke dag iets te doen. Van creatieve workshops en voorleesmomenten tot spelletjes, speurtochten en zomerse boekentips. En het mooiste? Alle activiteiten zijn gratis.
Nieuwe onderwaterwereld bij SEA LIFE
Goed nieuws voor gezinnen! Vanaf dinsdag 14 juli opent het vernieuwde SEA LIFE Scheveningen opnieuw de deuren. En er is van alles te zien en te beleven. Van een spectaculaire onderwatertunnel tot interactieve ervaringen en nieuwe manieren om de oceaan te ontdekken.
Zomer in Zuid-Holland! De leukste uitjes op een rij
Door heel Zuid-Holland zijn volop verrassende uitjes te vinden. Van molens en musea tot avonturenparken en creatieve workshops, wij ontdekten weer een aantal echt toffe zomeruitjes in Zuid-Holland. En die delen we natuurlijk graag met je!Meer inspiratie
Ontdek het vernieuwde SEA LIFE Scheveningen
Ga op avontuur bij SEA LIFE Scheveningen en duik in een vernieuwde onderwaterwereld vol bijzondere dieren
Leer gratis zeilen, suppen en kanoën!
Kom GRATIS kennismaken met watersporten tijdens Water is our Playground van de Marit Bouwmeester Academy!
Kinderdagen
Superleuk weekend vol plezier bij Stoomtrein Katwijk Leiden. Met de Ot en Sien verkleedhoek!