Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Haags Historisch Museum

Op ontdekkingstocht maken kinderen speels en interactief kennis met de geschiedenis van Den Haag

update 2025: Renovatie en uitbreiding: Het museum is op dit moment gesloten.

In het Haags Historisch Museum aan de Hofvijver ontdek je de geschiedenis en ontwikkeling van Den Haag. Ook héél leuk met de kids!

In het weekend en in de Haagse schoolvakanties kunnen kinderen in de Salon en op de Ontdekzolder terecht. Hier komen kinderen alles te weten over het leven rond 1900 door het zelf uit te proberen. Zo is er een auto die aangeslingerd moet worden en een echte telefooncentrale.  Ook kun je kleuren, film kijken en spelletjes doen: probeer maar eens te steltlopen of speel net als vroeger met een diabolo, krijt of springtouw!

Poppenhuizen
Kinderen kijken hun ogen uit bij de poppenhuizen van jonkvrouwe Lita de Ranitz. Je raakt nooit uitgekeken, ziet telkens nieuwe dingen. Het liefst kruipen kinderen zelf in de poppenhuizen of gaan ze helemaal op in hun eigen verhaal.

In het Haags Historisch Museum zijn ook vaak tijdelijke tentoonstellingen met toffe activiteiten voor de kids. Neem daarvoor een kijkje op de website via de roze button en houd Kidsproof in de gaten.

Kom langs en laat je hart veroveren voor Den Haag!

Voor meer informatie over een bezoek aan dit museum met kids klik je op de roze button.

Tip: in de vakanties worden leuke activiteiten georganiseerd. Check hiervoor onze Uitagenda!

Tip: Breng ook een bezoek aan de Gevangenpoort!

Haags Historisch Museum

Korte Vijverberg 7

2513 AB Den Haag

Openingstijden Dinsdag t/m vrijdag: 10-17 uur.
Zaterdag en zondag: 11-17 uur.
Gesloten of gewijzigde openingstijden op de nationale feestdagen, zie de site
Prijs Kind t/m 5 jaar: gratis
Kind 6 t/m 17 jaar: €5,-
Volwassenen 18+: €15,-
Museumkaart, Vriendenloterij VIP-kaart, Rembrandtkaart, ICOM-kaart, Ooievaarspas, Rotterdampas: gratis
DenHaagPas volwassene 18+: €13,-
DenHaagPas kind 4 t/m 17 jaar: €3,-
Studentenpas, CJP-kaart: €7,50

Zorg dat je een geldig entreebewijs (op papier of op scherm) hebt. Dat geldt ook voor kinderen tot 6 jaar die gratis naar binnen mogen.
Mail direct

Mail direct naar Haags Historisch Museum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Ga met school naar Cinekid

Luchtvaartmuseum Aviodrome

Kans maken op 1 van de 3 Creatieve Droom & Doeboeken van Jill Rocket? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief & doe mee!

Aanmelden nieuwsbrief