Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kom naar het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum

Ben jij gek op boeken? Dan moet je echt een keer naar het Kinderboekenmuseum! Onze favoriet!

Volgens onze eigen Kidsproof-kids is het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum één van de állerleukste musea ooit.

Je vindt hier een aantal vaste tentoonstellingen: Papiria en de nieuwe tentoonstelling Magische Sprookjesreis (beide voor kinderen vanaf 7 jaar), ABC met de dieren mee (voor kinderen van 2 t/m 6 jaar) en Ik ben Kikker (vanaf 0 jaar). Ga ook zeker langs De Eigenwijze Kinderen van Annie M.G. Schmidt (vanaf ongeveer 7 jaar). En ook de Backstreet voor de tieners is heel gaaf! Kortom: dit museum is ontzettend leuk voor grote én kleine kids!

Papiria 7+
Speel de leukste spellen en droom in de leesweide weg met een van je lievelingsboeken. In Papiria is alles mogelijk. Uiteraard krijg je hulp van bekenden als Dolfje Weerwolfje, Minoes en Pippi Langkous.

Naast de vaste tentoonstellingen zijn er ook altijd leuke tijdelijke activiteiten. Workshops, events, tentoonstellingen… zóveel te beleven!

Let op! Het museum is alleen te bezoeken met een vooraf besteld online ticket. Dit geldt ook voor Museumkaarthouders of houders van andere kortingspassen. Online tickets zijn makkelijk te kopen: ga naar de ticketshop via de oranje button op deze pagina en kies een dag en tijd.

Het museum is heel makkelijk bereikbaar op loopafstand van Den Haag CS. Aanrader!

Tip: het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum organiseert regelmatig leuke activiteiten. Je vindt ze in onze Uitagenda!

Tip: wist je dat je bij het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum ook je feestje kunt geven?

Het kinderboekenmuseum is op dinsdag t/m vrijdag van 10.30-17.00 uur en op zaterdag en zondag van 9.00-17.00 uur geopend.

Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum

Prins Willem-Alexanderhof 5

2595 BE Den Haag

Openingstijden Klik voor de actuele openingstijden door naar de website van het Kinderboekenmuseum.
Prijs Het museum is alleen te bezoeken met een vooraf besteld online ticket. Dit geldt ook voor Museumkaarthouders of houders van andere kortingspassen. Online tickets zijn makkelijk te kopen: ga naar de ticketshop en kies een dag en tijd. Klik door naar de website via de button op deze pagina.
Reserveer
Mail direct

Mail direct naar Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Sinterklaasconcert: Klaas & Krum

Muzikaal Sinterklaasavontuur met het Residentie Orkest in Amare Den Haag!
Aanbeveling

Muzikale kinderworkshop bij het Residentie Orkest

Terwijl jij geniet van het Zondagochtendconcert, maken de kinderen zelf muziek!
Reserveer

Thor (8+)

Een epische voorstelling met klassieke muziek, hiphopdans en spoken word bij Amare in Den Haag

Sinterklaasintocht Den Haag

15 november komt Sinterklaas aan in Scheveningen. Kom jij ook naar deze gezellige Sinterklaas intocht?

Uitgelicht

Spelletjesfans opgelet, het Spellenspektakel komt eraan!

Den Haag: superleuke stad voor kinderen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Ontdek het programma 2025/2026 van Amare voor gezinnen!

Welkom bij Amare, het culturele hart van Den Haag waar magie, muziek en avontuur samenkomen! Voor ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd is Amare dé plek om samen theater, muziek en meer te beleven. Laat je inspireren door het aanbod en ontdek waarom een bezoek aan Amare een must is voor jouw gezin.

Groot Kerstcircus Den Haag, reserveer met 25% korting!

Kom naar deze geweldige familieshow in de kerstvakantie. Reserveer nú met 25% Kidsproof-korting voor de beste plekken!

Met je kinderen naar het Residentie Orkest 2025/2026

Klassieke muziek met je kinderen? Dat kan perfect bij de familieconcerten van het Residentie Orkest. Van Sinterklaas tot Anne de Poes. Na de voorstellingen kunnen kinderen ook zélf aan de slag in de instrumententuin. Een bijzondere ervaring!

Den Haag: leukste stad voor kinderen

Waar ontdek je alles over Nederland? Vind je de auto van James Bond? Sta je zelf te shinen op een echt podium? En vind je magie in het theater? Waar kun je bouwen met miljoenen LEGO® stenen? Kun je nu al schaatsen? Of skiën? Spelen? Rennen? Ontdekken? Waar kun je alles beleven - en meer? En dan ‘s avonds pizza’s eten. In Den Haag. Want Den Haag is de leukste stad voor kinderen – en hun ouders.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief