Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Ontdek Miramar Zeemuseum

Pareltje! Huh, een zeemuseum in Drenthe? Stap in de voetsporen van mej. Warners en speur het museum af!

Een fascinatie voor de zee
Huh, een zeemuseum in Drenthe? Miramar Zeemuseum werd opgericht door mej. Warners (1899 – 1986), een ‘blauwe dame met een fascinatie voor de zee’. Iedere reis vertrok ze met twee lege hutkoffers naar prachtige bestemmingen. Als ze weer terugkwam dan puilden haar koffers uit met bijzondere schatten die ze verzamelde tijdens haar reizen door meer dan 80 landen. In de nagebouwde werkkamer tref je haar hutkoffer, typemachine, tropenhelm en andere persoonlijke bezittingen aan … alsof ze net is teruggekeerd van een van haar reizen. Stap in de voetsporen van mej. Warners en speur het museum af naar bijzondere schelpen en zeedieren.

Oog in oog met de Walvis

Sta oog in oog met de walvis in hun nieuwe expositie. Deze zomer kun je alles leren over de walvis, van hoe het ooit begon met de oerwalvis tot aan de (Nederlandse) walvisvaart in Antarctica. Bekijk het 7,5 meter lange skelet van een dwergvinvis, ervaar zelf hoe zwaar een walviswervel is en ontdek leuke feitjes over deze giganten van de oceaan. Of volg het schelpenpaadje en loop langs een twaalftal borden met vragen en leuke weetjes over de walvis. De Walvistuinroute is vrij toegankelijk, ook buiten de openingstijden.

Vier je kinderfeestje

Pssst.. ben je jarig (geweest)? Kom dan je kinderfeestje vieren bij Miramar Zeemuseum? Super gezellig! Ontdek hier meer!

Meer weten? Klik op de roze website button voor alle info!

Miramar Zeemuseum vormt samen met OERmuseum en Museum Valse Kunst de ‘Schatkamers van Zuidwest-Drenthe’.

Miramar Zeemuseum

Vledderweg 25

8381 AB Vledder

Openingstijden Zie website
Toon op kaart

Lijstjes voor Drenthe

Uitgelicht

3 gezinsvriendelijke hotels voor de voorjaarsvakantie bij Bilderberg

Lekker schaatsen bij de Jaap Eden IJsbaan

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Zo maak je zelf sneeuw!

Zin in Sneeuw? Dan maak je het toch gewoon zelf! Je kunt het heel eenvoudig zelf maken met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

5x Kidsproof musea in Drenthe

Drenthe is rijk aan geschiedenis en hebben dan ook een aantal toffe musea voor kinderen. Daarom hebben wij onze 5 favorieten op een rijtje gezet voor je. Genoeg inspiratie voor de regenachtige dagen of een gezellig uitje met het hele gezin tijdens de vakantie!

De 11x leukste pannenkoekenrestaurants

Pannenkoeken eten: één groot feest! In Drenthe zijn heel veel leuke pannenkoekenrestaurantjes te vinden, zowel in een stad als in de natuur. Voor als je geen zin hebt om te bakken, wij hebben een aantal gezellige adresjes in Drenthe en omgeving voor je gevonden! Onze 12 favoriete adresjes vind je hieronder!

13x warme chocolademelk

Bij herfstweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief