Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Natuurspeeltuin De Plek

Leef je uit in de mooie natuurspeeltuin De Plek in Almere Haven.

Spelen in waterrijk natuur voor jong en oud! In de periode van 2018 tot en met 2020 hebben vrijwilligers van het Zelfbeheer Hoekwierde e.o. op deze plek “De Plek” gerealiseerd. Een hoek voor natuurontwikkeling en natuurbeleving!

Het streven is om in dit mini natuurgebiedje een zo groot mogelijke biodiversiteit te krijgen.

‘De Plek’ is op 14 maart 2020 officieel geopend door wethouder Hilde van Garderen. De Kwelplas is ontstoken door een plankier. Struweel en knotwilgen zijn aangepland ten behoeven van vogels en insecten! Er is een mooie vogel-kijkhut en een gave biodiversiteit boom met 40 appartementen!

De Plek kun je vinden in Almere Haven, bij de Velden, langs de dijk (tussen zilverstrand poort en zwemstrand haven). Als je bij Poort (zilverstrand) de snelweg afgaat en over de dijk naar haven rijd, dan ligt het halverweg de dijk aan de linkerkant. Te zien aan de grote paal met de ooievaar erop.

Kom jij een kijkje nemen op dit bijzondere plekje lekker in de natuur?

Tip: voor meer fijne natuurplekjes in de buurt, neem een kijkje op onze Eropuit-pagina

Natuurspeeltuin De Plek

Blikveldweg 40

1359 KC Almere

Prijs Gratis
Toon op kaart

Meer inspiratie

Jumpen & minigolf

Sportieve uitjes bij Jumping Jack en Jacks Magic Forest: trampolinespringen en glow in the dark minigolf!

Indoor Mountainbike

Het ultieme indoor-outdoor uitje in Almere bij Indoor Mountainbike! Kom crossen in een indoor bos.

Nationaal Theaterweekend 2026

Geniet van theatervoorstellingen bij Kunstlinie in Almere voor 10 euro en minder!

Nationale Voorleesdagen – De Nieuwe Bieb

Ontbijt, voorstellingen, voorlezen & meer leuke kinderactiviteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

Uitgelicht

3 gezinsvriendelijke hotels voor de voorjaarsvakantie bij Bilderberg

Lekker schaatsen bij de Jaap Eden IJsbaan

Blogs & inspiratie

Alle blogs

5x binnenspeelparadijzen voor urenlang indoor fun!

Heb je zin in een actief uitje, maar is het buiten koud en nat? Of is het zo'n dag waarop je gewoon even lekker binnen wilt spelen met je kids? Ontdek deze tips voor leuke binnenspeelparadijzen in Flevoland.

Leuke activiteiten voor baby, dreumes & peuter!

Super leuke tips voor een dagje thuis spelen! Met deze spel-ideeën kan jouw baby, dreumes of peuter zich prima vermaken.

Nationale Voorleesdagen bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!

Voorlezen is zó’n fijn samen-moment. Even zitten, luisteren en lekker wegdromen. Tijdens de Nationale Voorleesdagen maken ze er bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere een extra groot feestje van. Met voorstellingen, voorleesmomenten en leuke activiteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

DIY: Zo maak je zelf sneeuw!

Is de sneeuw weg? Dan maak je het toch gewoon zelf!? Aan al die sneeuwpret van de afgelopen dagen komt helaas ook weer een einde. En dan is het jammer dat de sneeuw weg is. Maar gelukkig kun je het ook zelf maken! Dit doe je eenvoudig met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief