
Op avontuur in de natuur!
Volop avontuur en plezier in natuurgebied De Wieden!
Plezier met DIY gezinsavonturen in De Wieden
Gebruik je spierballen, sjouw met takken en bouw een hut. Maak een natuurschilderij of bak je eigen oliebollen van zand! Trek je oude kleren aan en kom lekker buiten spelen. Het kan allemaal in de speelnatuur van Oerrr!
Het Vlonderpad
Speel je graag een spelletje? Wat dacht je van een speurspel over het drijvende vlonderpad? In de winter is speuren extra spannend! Zie jij het eerst een reiger of een ree? Dit pad drijft op het natte veen. Kies als je durft ook het glibberige knuppelpaadje tussen het riet!
De route over de vlonders maakt bezoekers wegwijs in het landschap van De Wieden. Je komt langs de verschillende stadia van verlanding, van open water tot moerasbos. Onderweg kom je meer te weten over het werk van de boswachters, beschikbaar in tekst en braille.
Het Vlonderpad is een rondlopend pad van 0.94 km, dus verdwalen kan niet. De lengte van het wandelpad is ruim een kilometer. Voorheen was het een houten pad maar het is volledig vervangen door duurzaam materiaal. Nu is het pad ook toegankelijk voor mensen in een rolstoel of met een kinderwagen en voor mensen met een visuele beperking. Vanwege de helling van het bruggetje bij het begin en einde adviseert de boswachter dat rolstoelgebruikers een begeleider meenemen.
Het Laarzenpad
Ben je heel stoer en nieuwsgierig? Durf je jezelf het water over te zetten met een trekpontje? En houd je van struinen door de modder? Wil je wel eens lopen op drijvend land? Trek dan je laarzen aan! Ga op pad met de ontdek- en struinrugzak vol leuke opdrachten langs het laarzenpad. Met moddergarantie! Vergeet je kijker niet!
Het pad is 2,34 km lang en wij vonden het echt een avontuur zo op drijvend land!
Meer informatie? Klik op de roze websitebutton.
TIP: neem ook eens een kijkje op onze kidsproof clubjespagina!
Bezoekerscentrum De Wieden
Beulakerpad 1
8326 AH Sint Jansklooster
Openingstijden
Open van dinsdag tot en met zondag van 12 – 16 uur.
Gesloten op eerste kerstdag, oud- en nieuwjaarsdag.
Toon op kaart
Meer inspiratie


Zomertip voor het hele gezin!
Op zoek naar een superleuk, leerzaam en koel uitje deze zomervakantie? Dan is dit jouw tip!
Beleef een onvergetelijke zomervakantie
Museum Batavialand zit vol actie, ambachten en avontuur!
Op pad in de natuur: speuren, puzzelen en wandelen in Nationaal Park Nieuw Land
Voor nieuwsgierige kinderen en ouders die graag buiten zijn.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Iedere dinsdag: Strandbende op het Almeerderstrand
Ken je dat gevoel? Zon op je huid, zand tussen je tenen en kinderen die gieren van het lachen terwijl ze zich helemaal uitleven in de natuur? Precies dát gevoel beleef je deze zomervakantie op het Almeerderstrand bij Stad & Natuur. Of je nu een avontuurlijke ouder bent of liever vanaf een kleedje toekijkt terwijl je kind de wereld ontdekt, deze zomerse middagen wil je écht niet missen!
Zonnige tips om eropuit te gaan met kids in de vakantie
De zomervakantie is in volle gang! Maar weet jij wat je morgen gaat doen? Of volgend weekend? Geen zorgen, wij hebben de leukste zomeruitjes voor je verzameld. Van workshops tot speurtochten en heel veel waterpret: vervelen is met deze uitjes geen optie.
Strandjes in Flevoland
Zon, water en strand, een super combinatie met dit weer! In Flevoland zijn er genoeg strandjes, waterspeeltuinen, peuterbaden, buitenzwembaden en zwemplekken. Wij hebben ze voor je op een rij gezet!