Huis van Sinterklaas
Sinterklaas logeert in Museum Catharijneconvent! Komen jullie zijn huis bekijken?
“Een bezoek aan het Huis van Sinterklaas vinden wij echt een feestje!” Nathanya
Waar haalt Sinterklaas toch al dat goud vandaan? Dit jaar ontdek je het in het Huis van Sinterklaas in Museum Catharijneconvent in Utrecht.
Van 14 november t/m 5 december verandert het museum weer in het tijdelijke huis van de Sint. Dit jaar staat alles in het teken van goud. Volgens een eeuwenoude legende hielp Sint-Nicolaas ooit een arm gezin door ’s nachts stiekem gouden munten achter te laten. Een mooi verhaal dat nog altijd terugkomt in onze sinterklaastradities.
Tijdens een interactieve rondleiding van ongeveer een uur ontdek je samen met de kinderen de verschillende kamers van het Huis. Je ziet echte kunstwerken, ontmoet de goudbewonderaar van Sinterklaas en neemt een kijkje in de goudenmuntenfabriek. Natuurlijk ontmoet je ook Sinterklaas zelf!
Het Huis van Sinterklaas is toegankelijk
Een bezoek aan het Huis van Sinterklaas is ook geschikt voor kinderen (of ouders) met een visuele beperking. Daarnaast bieden ze prikkelarme rondleidingen aan en het Huis van Sinterklaas is ook toegankelijk met een rolstoel. Klik op de websitebutton voor meer informatie over de toegankelijkheid.
Praktische info Huis van Sinterklaas
• Het Huis van Sinterklaas is vooral leuk voor kinderen van ongeveer 3 t/m 8 jaar.
• Op zaterdag 14 en zondag 15 november kun je het Huis alvast gratis bezoeken. Sinterklaas is dan nog onderweg, maar zijn kamers staan al voor je open. Vanaf maandag 16 november is Sinterklaas echt aanwezig.
Er is ieder jaar heel veel belangstelling, reserveer dus tijdig!
Klik voor meer info over het Huis van Sinterklaas bij Museum Catharijneconvent door naar de website via de roze button.
Museum Catharijneconvent
Lange Nieuwstraat 38
3512 PH Utrecht
Openingstijden
Van 14 november t/m 5 december 2026Toon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Toegankelijke inspiratie
Toegankelijke events in oktober
In oktober staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!
Toegankelijke Kinderboekenweek
Passend Lezen maakt de Kinderboekenweek toegankelijk voor kinderen met een leesbeperking!
Festival De Betovering: inclusief
Beleef hét Haagse kunstfestival voor kids in de herfstvakantie met veel aandacht voor toegankelijkheid!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Hans en Grietje Zeewolde: dé magische dag uit in Flevoland
Zin in een bijzonder dagje uit vol magie en avontuur? Pannenkoekenhuis & Speelpark Hans & Grietje in Zeewolde is dé meest betoverende bestemming van Flevoland voor gezinnen met kinderen! Stap in een sprookjeswereld waar plezier en avontuur centraal staan. Deze sprookjesachtige plek combineert een restaurant met een avontuurlijk speelpark en zit vol verrassingen voor jong en oud. Van zwevende tafels en draaiende kamers tot geheime doorgangen en spannende speelplekken, het restaurant en het speelpark zitten boordevol magische verrassingen. Heb je deze unieke plek nog niet bezocht? Lees snel verder en laat je betoveren!
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!
Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!