Werelderfgoed Schokland
Op Werelderfgoed Schokland ligt een eeuwenoud verleden klaar om ontdekt te worden.
Het eiland is 4 kilometer lang en 300-500 meter breed. Het totale Werelderfgoed is ruim 1.300 hectare. Op Schokland is een Museum en een bezoekerscentrum De Gesteentetuin.
De vaste presentatie van het museum neemt je mee in een reis van de ijstijd tot nu. De bijzondere archeologische vondsten maken de geschiedenis tastbaar. Dwalend door de eeuwen komt het verhaal tot leven. Daarnaast zijn er tijdelijke exposities en organiseert het museum cursussen over geologie, archeologie en historie. In de museumwinkel kun je terecht voor onder andere souvenirs, ansichtkaarten en boeken.
Speciaal voor kinderen: Kom naar Museum Schokland en ga op expeditie! Al speurend en onderzoekend loop je door en rond het museum en ontdek je de prachtige verhalen van dit eeuwenoude eiland! Bij de entree van het museum kun je voor een klein bedrag een expeditiekit ophalen. Speur je mee?
Museum Schokland
Middelbuurt 3
8319 AB Schokland
Openingstijden
Museum Schokland is het hele jaar geopend van dinsdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur.Museum Schokland is tijdens feestdagen geopend met uitzondering van Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag; dan zijn ze gesloten.
Prijs
Volwassenen € 7,50Kinderen 6 t/m 11 € 5,00
Kinderen 0 t/m 5 gratis
Gezinskaart (2 volw / 2 kind) € 22,50
Museumkaart gratis
Vrienden van Schokland gratis
CJP € 5,00
Groep vanaf 20 personen € 5,00 pp
Toon op kaart
Meer inspiratie
Spelletjesfans opgelet!
Ontdek de leukste spellen tijdens het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht op 8 en 9 november
Kinderen GRATIS naar ARTIS
ARTIS trakteert! In het weekend van 8 en 9 november mogen alle kinderen t/m 12 jaar gratis naar binnen.
Sintparade Almere Centrum
Een bonte stoet vol muziek, dans en vrolijke Sintpret!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Sinterklaas aftelkalender 2025
Deze aftelkalender is ideaal als antwoord op de vraag: "Mama, hoeveel nachtjes slapen is het nog tot pakjesavond?!" Bij ons thuis wordt deze vraag elke dag minimaal 1x gesteld tot 5 december. De Sinterklaasperiode is natuurlijk ook een hele spannende tijd voor kinderen!
Leuke Sinterklaasfilms voor kinderen
Dit zijn de leukste Sinterklaasfilms die je (gratis) kijkt via Videoland, NPO plus en Prime Video
Sinterklaas Intochten 2025
Wij hebben de Sinterklaasintochten in Flevoland voor je op een rijtje gezet, zodat je geen moment hoeft te missen. Benieuwd waar jullie dit jaar samen met de kinderen de Sint en zijn Pieten kunnen verwelkomen? Lees snel verder en ontdek waar jullie moeten zijn voor een onvergetelijk Sinterklaasfeest!