Ontdek Urk
Er is heel veel te beleven en te ontdekken op Urk!
Op Urk is echt heel veel meer te doen dan je wellicht zou denken! Je hebt wel meer dan een dag nodig om alles te ontdekken, bekijken, ervaren, en noem maar op. Ga dus eens een dagje op pad of maak er een lekker lang weekend van!
Speurtocht Groeten uit Urk
Je gaat op pad met een set ansichtkaarten waarop een deel van een bezienswaardigheid staat ingezoomd. Je zoekt de juiste locatie om dan een foto te nemen van de ansichtkaart zodat deze als een puzzelstukje in het geheel past. Set kaarten € 4,50. Voor de kinderen is er een makkelijkere set te koop.
Wandel en doeboekje
Urk op eigen gelegenheid verkennen? Dat kan met het vernieuwde Wandel- & Doeboekje.
Vertrek vanaf Tourist Info Urk voor een wandelroute van circa 3,5 kilometer. In dit boekje vind je naast de uitgeschreven route ook verschillende opdrachten en interessante tips en weetjes.
Naast deze route vind je in dit boekje ook de 5- en 12,5 km routes ‘Wonder van Urk’. Liever op de fiets Urk en de omgeving verkennen? In dit boekje vind je ook de Zuiderzee-Eilandenroute (42 km) en de Zeebodemroute (62 km).
Cultuurroute
Tijdens de Cultuurroute voer je verschillende opdrachten uit, zoals het leggen van een vissersknoop, het Urker dialect leren, klederdracht herkennen, puzzels oplossen en nog veel meer. Een leuke activiteit voor gezinnen met kinderen. Als de opdrachten goed uitgevoerd zijn ligt er een Urker diploma klaar! € 40 per groep.
Maar er is nog veel meer te doen op Urk. Wat dacht je bijvoorbeeld van een Ginkiestocht of beklim de 18 meter hoge vuurtoren en geniet van een prachtig uitzicht!
Via de roze websitebutton kun je alles op de site vinden en check ook regelmatig onze uitagenda!
Tip: Meld je aan voor onze nieuwsbrief! Zo ben je altijd op de hoogte van de laatste updates.
Tourist Info Urk
Dormakade 1
8321 EM Urk
Openingstijden
zie websitePrijs
zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Flevoland
Meer inspiratie
Supervoordelig met bus en regionale trein
Voordelig eropuit in de zomervakantie? Beter pak je de bus of trein met hoge kortingen!
Fantasierijk Bosfestival Almera
Stap samen een magische wereld binnen tijdens Bosfestival Almera op Stadslandgoed de Kemphaan in Almere.
Kidsproof Kinderfeest
Kom GRATIS naar dit gezellige festival in Almere Buiten Centrum! Met kinderactiviteiten en braderie.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Zomervakantie uitjes in en om Flevoland voor kids én (groot)ouders.
Voor de leukste vakantie-uitjes zijn we niet gestopt bij onze provinciegrens. Ontdek naast de zomerse favorieten in Flevoland óók een paar leuke tips daarbuiten, op maximaal 1 uur rijden. Zo glijd jij glansrijk die 6 weken zomervakantie door.
Stralende Back to School tips
Het nieuwe schooljaar is een frisse start vol nieuwe plannen. Dit zijn leuke (sport)clubs, knallende kinderfeestjes en toffe uitjes voor je (klein)kids!
Kidsproof Kinderfeest
Kom op 29 augustus naar dit gezellige GRATIS kinderfestival in Almere Buiten Centrum! Met leuke activiteiten voor kinderen van 2 t/m 12 jaar.