
Klimaatklooien
Ga tijdens de herfstvakantie in Natuurmuseum Fryslân de strijd aan met water, lucht, aarde en vuur!
We klooien maar wat aan met het klimaat. Als je het nieuws volgt, word je er niet vrolijk van. Het weer wordt steeds extremer: een regenbui, beetje wind of een warme dag is meteen een wolkbreuk, hevige storm of hittegolf. We moeten onszelf steeds meer en beter beschermen tegen de krachten uit de natuur. Maar… zouden we er ook juist gebruik van kunnen maken?
Doe als Da Vinci
In de herfstvakantie laten we ons inspireren door Leonardo da Vinci. Leonardo keek heel goed naar de natuur en kwam daardoor op de meest waanzinnige uitvindingen. Hij bestudeerde vogels voor zijn schetsen van vliegmachines en vallende zaden brachten hem op het ontwerp van de helikopter. Kijk nu zelf eens goed naar alles wat groeit en bloeit, welke prachtige ideeën kun jij bedenken?
In je element
Om je op gang te helpen ga je langs vier klimaatkassen. In iedere kas ga je de strijd aan met een van de vier elementen: water, lucht, aarde en vuur. Je ontdekt welke oplossingen dieren en planten hebben ontwikkeld om te overleven tegen wateroverlast, stormen, uitdroging en hitte. Je gaat vooral ook zelf aan de slag. Laat je inspireren door de natuur en zet je fantasie aan het werk. Na-apen mag!
Deze activiteiten zijn van 19 oktober t/m 3 november 2024. In deze periode is het museum dagelijks open van 10.00 tot 17.00 uur, dus ook op de maandagen!
Extra geopend: vrijdag 1 november Coole Kidsnacht van 17.00 tot 21.00 uur
Klik voor meer info op de roze websitebutton.
TIP: Neem nog even een kijkje op onze eropuit-pagina voor nog meer uitjes.
Natuurmuseum Fryslân
Schoenmakersperk 2
8911 EM Leeuwarden
Openingstijden
19 oktobert t/m 3 november 2024 van 10.00 tot 17.00Prijs
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Fries Scheepvaart Museum
Fries Scheepvaartmuseum in Sneek heeft een eigen kindermuseum! Ben jij er al geweest?
Fries Museum
Beleef een perfect dagje uit in het Fries Museum! Entree is gratis t/m 17 jaar.
Princessehof
Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!Blogs & inspiratie
Alle blogs
9x bootje huren in Friesland
Zeg je Friesland, dan zeg je water! Veel water! Hoe leuk is het om de omgeving te ontdekken per boot? Een goed gevulde picknickmand mee en varen maar!
16x Buiten zwemmen met kinderen in Friesland
Als de zon schijnt, wil je lekker het water in. Zoek jij een goede plek om te zwemmen, dan hoef je in Friesland nooit lang te zoeken. Van heerlijke zwemstrandjes tot natuurbaden, we hebben het allemaal. Kidsproof zette de mooiste en fijnste plekjes voor je op een rij! Goed om te weten dat deze hotspots ook écht geschikt zijn voor kinderen.

7x natuurspeeltuinen in Friesland
Wat is er fijner dan lekker buiten in de natuur banjeren? Je eigen verhalen verzinnen en je fantasie de vrije loop laten? Geniet van het buitenleven met onze favoriete natuurspeeltuinen en speelbossen in Friesland. Extra leuk is dat ze (vaak) gratis toegankelijk zijn. Oh ja,... vies worden mag!