Maken en meemaken
Maken en meemaken dat kan in Museum Joure. Er is veel te zien en te doen in dit verrassende museum!
Kinderen vinden Museum Joure super – en volwassenen eigenlijk ook. Want maken en meemaken, wie wil dat nou niet! Ja, er is veel te zien en te doen in dit verrassende maakmuseum.
Kan er voor jou niet genoeg te doen zijn? Neem dan bij de ingang het gereedschapstasje ‘Oan it wurk!’ mee. Aan de hand van het tasje ga je allerlei leuke dingen doen, zoals een theezakje maken en koffie malen. Of wat dacht je van een boekenlegger drukken of spiegelschrift lezen? Ook zit er een bon in het tasje voor een lekker snoepje bij Museumwinkel ‘de Witte Os‘ én om een kopje thee van jouw theezakje te maken in het museumcafé.
In de schoolvakanties doet Museum Joure er nog een schepje bovenop. Dan is er De Maakfabriek: een activiteitenprogramma onder begeleiding van museumdocenten voor kinderen van ongeveer 4 tot 14 jaar. Elke vakantie met een nieuw thema.
Buiten hebben ze waanzinnige schommels en er is een theetuin.
Maak je mee? Meer informatie via de roze websitebutton.
Na je museumbezoek in de buurt nog een hapje eten? Check dan onze leukste kidsproof Uit Eten tips!
Museum Joure
Geelgietersstraat 1
8501 CA Joure
Openingstijden
Kijk hiervoor op de website.Prijs
Kijk hiervoor op de website.Toon op kaart
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
2026: Gratis Dinsdag!
In 2026 is Natuurmuseum Fryslân gratis toegankelijk op de dinsdag, behalve de schoolvakanties regio Noord
Dagje Aquapark Sneek
Zin in een dagje waterpret? Kom naar Aquapark Sneek als je durft! 7+
Tekenen in de tuin op zondag in de zomer
Schuif deze zomervakantie aan voor een leuke tekenmiddag in de tuin van Keramiekmuseum Princessehof!Blogs & inspiratie
Alle blogs
16x Buiten zwemmen met kinderen in Friesland
Als de zon schijnt, wil je lekker het water in. Zoek jij een goede plek om te zwemmen, dan hoef je in Friesland nooit lang te zoeken. Ik zette voor jou de állerleukste plekken op een rij!
Zomer Bucket list Friesland
We hebben voor deze zomerbucketlist 50 top-uitjes verzameld voor de zomer. Bijna alle uitjes kun je doen in het mooie Fryslân. Er staan ook een paar tips in buiten de regio, maar die waren té leuk om niet te noemen ;)
7x natuurspeeltuinen in Friesland
Wat is er fijner dan lekker buiten in de natuur banjeren? Je eigen verhalen verzinnen en je fantasie de vrije loop laten? Geniet van het buitenleven met onze favoriete natuurspeeltuinen en speelbossen in Friesland. Extra leuk is dat ze (vaak) gratis toegankelijk zijn. Oh ja,... vies worden mag!