Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

23x doen in Groningen met kinderen

Gepubliceerd op 28 november 2024

Ben je een weekend of een dagje in Groningen met kinderen? Wij weten als geen ander wat voor geweldige leuke dingen je allemaal kunt doen met kinderen in de hoofdstad van de provincie

  1. Beklim de Martinitoren Deze link opent in een nieuwe tab en geniet van het uitzicht over Groningen! Haal een muntje en speurtocht op bij het VVV kantoor in Forum en beklim de toren
  2. Ga daarna bij NOK koffie drinken op de 10e verdieping van Forum en kijk nog eens naar de toren waar je zojuist in geklommen bent.
  3. Bezoek in Forum Storyworld, en leer van alles over animatiefilms, strips & games met altijd een bijzondere expositie.
  4. Doe een kinderspeurtocht door de stad en kom er achter waarom de ‘Kijk in ’t Jatstraat’ zo heet, deze haal je ook op bij het VVV.
  5. Bezoek het Groningermuseum Deze link opent in een nieuwe tab en leer naar kunst kijken
  6. Ook met slecht weer kun je prima naar kinderboerderij Boegbeeld Deze link opent in een nieuwe tab, want deze is grotendeels overdekt!
  7. Ga lekker sportief pitchen en putten (vanaf 8 jaar) bij Pitch & Put Groningen Deze link opent in een nieuwe tab
  8. Lekker weer? Sluit de dag af bij het openluchtzwembad Hoogkerk Deze link opent in een nieuwe tab.
  9. Of ga naar kinderboerderij Eelderbaan Deze link opent in een nieuwe tab.
  10. Plof lekker in het pluche bij Kinepolis Groningen Deze link opent in een nieuwe tab
  11. Beleef een educatieve middag of ochtend bij Museum aan de A Deze link opent in een nieuwe tab, waar een speurtocht is uitgezet voor nieuwsgierige kinderen.
  12. Hop! Even gezellige een spelletje doen, dat doe je bij Jeu de Boules bar BOEL aan de Nieuwe Ebbingestraat.
  13. Bevrijd jezelf uit een escaperoom! Je vind er een bij Multi Escape Deze link opent in een nieuwe tab in Groningen voor kinderen vanaf 6 jaar.
  14. Ga lekker een middagje jumpen, rennen of vliegen bij Jump XL Deze link opent in een nieuwe tab in Groningen.
  15. Of wat dacht je van een avondje bowlen bij bowlingcentrum Groningen Deze link opent in een nieuwe tab
  16. Binnenspeeltuin Ballorig Deze link opent in een nieuwe tab is het altijd feest. TIP: juist als het warm is, is het in de binnenspeeltuin rustig én goed toeven!
  17. Bij Vrijdag Deze link opent in een nieuwe tab kun je op woensdagmiddag kinderen inschrijven voor een te gekke workshop
  18. Wat dacht je van een toffe rondvaart door de grachten van de stad? Dat boek je bij Kool Deze link opent in een nieuwe tab.
  19. Kijk zeker ook even wat er bij DOT Deze link opent in een nieuwe tab te beleven is. Met kids kun je hier héél goed terecht! In de vakanties draaien er vaak films in de grote koepel, dat maakt het wel zo bijzonder. Op warme dagen kun je hier lekker terrassen en de kinderen laten spelen op het stadsstrandje.
  20. Ga naar het theater. Er zijn superveel theaters in de stad! Bekijk HIER het actuele aanbod.
  21. Rennen, klimmen en klauteren kan prima bij Monkeytown Deze link opent in een nieuwe tab aan de Peizerweg.
  22. Wil je eens een echte molen van binnen bekijken? Dat kan bij Korenmolen Wilhelmina Deze link opent in een nieuwe tab!
  23. Speeltuin Paddenpoel Deze link opent in een nieuwe tab is een van de leukste speeltuinen van de stad.

Waar kun je lekker eten en drinken met kinderen in Groningen?

Wij kennen de allerleukste plekjes natuurlijk! Eerder noemden we NOK al, als leuke plek voor een lunch of iets te drinken met uitzicht op de Martinitoren en een mooi uitzicht over de stad.

Waan je even in Parijs bij croissanterie Pigalle Deze link opent in een nieuwe tab.

Bij Cantina Mexicana kun je niet alleen heerlijk eten, het is er ook súper kindvriendelijk, met een toffe speelkelder.

Anne & Max, een heerlijke plek voor ontbijt, brunch of lunch!

Wadapartja Deze link opent in een nieuwe tab, daar hebben ze zelfs een glijbaan. Joehoe! Kom je spelen? Ehhh, eten natuurlijk ;-).

Staat er voor jou niets bij? Check dan uitgebreid onze restaurant pagina: Kidsproof restaurants in Groningen Deze link opent in een nieuwe tab.

Veel plezier!
Liefs,
Maud

Kijk in onze Uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab om te zien wat er per dag te doen is in Groningen en omgeving.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen

Houden jullie ook zo van de lente? Wij geven je 11 tips om er lekker op uit te trekken met de kinderen.

12x knutselen voor Pasen

Pasen staat voor de deur! Tijd om aan de slag te gaan met 8 leuke, eenvoudige knutselideeën en 4 heerlijke recepten om op tafel te zetten tijdens het paasontbijt of de paasbrunch.

Gratis Lentebucketlist met 35 tips

Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes en tulpen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én leuk om met het gezin te doen.

Kidsproof Kletspraat Pasen

Voor je het weet voer je de leukste gesprekken aan de paastafel!

Favoriete uitjes & adressen

Als ik niet hier ben, dan ben ik waarschijnlijk daar (6+)

De Eindmusical, in het theater (6+)

Mini Mornings bij VUE!

Buurman & Buurman Gaan Naar de Maan

Roodkapje in Amazonia (6+)

Doornroosje De Musical (4+)

Zomerweken – Meld je aan!

Storyworld Spotlight | Super Mario 40 jaar

Meer inspiratie

Mini Mornings bij VUE!

Speciaal voor alle peuters en kleuters is er de Mini Morning met Bluey bij Vue Hoogezand!

Buurman & Buurman Gaan Naar de Maan

De Buurmannen gaan op ruimtemissie, te zien bij Theater Geert Teis!

Weekendtips

Weekendtips en weekenduitjes in Groningen voor 't hele gezin. Ga er met je kinderen op uit!

Zomerweken – Meld je aan!

Meld je aan voor de zomerweken bij Zeilschool Blauwestad!

Roodkapje in Amazonia (6+)

Het spannende vervolg op Kinderen van het Verdwenen Woud bij Kielzog Hoogezand!

Doornroosje De Musical (4+)

Een adembenemend spektakel voor de hele familie bij Cultuurhuis de Klinker!

De Eindmusical, in het theater (6+)

Het muzikale afscheid van de basisschool bij Speeldoos in Cultuurhuis de Klinker!

Storyworld Spotlight | Super Mario 40 jaar

Duik deze meivakantie in de wereld achter de beroemdste loodgieter ter wereld: Mario!