

Blogs & inspiratie
Speurtocht in de buurt met Geocaching!
Gepubliceerd op 10 februari 2025
Op dit moment super populair, en wij snappen wel waarom! Een blokje om wordt extra leuk met deze toffe buitenactiviteit: Geocaching, oftewel schatzoeken!

Wat is Geocaching?
Beleef met het gezin een echte speurtocht vol activiteiten, ook bij jou in de buurt! Je hebt alleen een GPS of telefoon en de app van Geocaching nodig! Ben jij klaar voor deze avontuurlijke speurtocht?
Dit spel is één groot avontuur! De naam is een combinatie van geografie en cache, ook wel schatzoeken. Dit komt duidelijk in het spel naar voren! Het is namelijk de bedoeling dat jij de verstopte schatten weet op te sporen die door anderen zijn achtergelaten. Via de app van Geocaching of GPS krijg jij de coördinaten en de exacte positie opgestuurd. Maar zo makkelijk is het nog niet, want je weet van tevoren niet in welke vorm de geocaching is verstopt. Is het een kistje, een regenton of zit het soms in een pvc buis? Dit is een toffe zoektocht voor het hele gezin en je raakt nooit uitgezocht!
Hoe werkt Geocaching?
Als jij na al het speurwerk met de GPS of app deze schat hebt gevonden, dan krijg jij voor je speurwerk een mooie beloning. Je herkent de schat aan het groene logo van Geocaching. Na het vinden van de schat en de beloning is het jouw beurt om iets achter te laten voor de volgende speurder. Laat wel iets achter waar de vinder ook blij van wordt, zo blijft het spel leuk voor iedereen!
Naast het ruilitem dat je als beloning krijgt, is er ook altijd een logboek te vinden. In dit logboek schrijf je jouw teamnaam, de datum en tijd van je bezoek op.
Het leuke aan Geocaching is dat jouw wandeltocht in de buurt nu een heus doel krijgt. En het is bovendien gratis. Als je op een weekenddag meer tijd hebt, kun je ook gezellig met het gezin op speurtocht gaan op nieuwe plaatsen waar jullie nog geen schat hebben gevonden!
Wil jij meer informatie? Neem een kijkje op de website van Geocaching Nederland Deze link opent in een nieuwe tab.
Wat neem je mee?
Voor jouw speurtocht naar de schat kun je het beste wel wat dingen meenemen. Wij hebben alvast een checklist voor jou gemaakt, zo ben je goed voorbereid:
– GPS en/of smartphone met Geocaching app
– Fijne schoenen waar je goed op kunt wandelen
– Kleding waar je goed in kunt bewegen. Wie weet zit de schat wel in een boom of moet je door de modder!
– Een rugtas, om je gevonden beloning in mee te nemen (en wat lekkers voor onderweg)
– Een ruilitem voor de volgende speurder
– Een pen om in het logboek te schrijven
Waar zijn leuke plekken te vinden?
Over de hele wereld kun jij op zoek gaan naar schatten, dus ook als je op vakantie bent!
Op deze website Deze link opent in een nieuwe tab kun je jouw woonplaats invullen, dan zul je zien dat er al veel schatten in de buurt verstopt zijn!
Tip: in grotere steden, bij meer toeristische plekken en bij het water of speelgebieden in het bos zijn vaak toffe schatten verstopt. Vul maar eens Groningen in, dan zul je zien dat jij je de komende tijd niet hoeft te vervelen tijdens jouw blokje om! In iedere wijk zijn heel wat schatten te vinden.
Veel plezier!
TIP: Ben jij op zoek naar toffe speelplekken in de natuur? Neem eens een kijkje op onze pagina met uitjes in de natuur.
Lees ook:
Alle blogs

Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
9x griezelige Halloween snacks
Kidsproof-collega Annemarie woonde een tijdje in Amerika, waar ze natuurlijk volop mee doet aan de Halloween-festiviteiten.Meer inspiratie

Herfstvakantie Landgoed Nienoord
Vier op en top herfstvakantie met een uitje naar Landgoed Nienoord!
Op zoek naar bezoek (4+)
Ga mee op de avontuurlijk treinreis vol bijzondere figuren bij Cultuurhuis de Klinker!
Cinekid Lab – Forum
Bezoek het Cinekid Lab, de digitale speeltuin, verspreid door het hele gebouw van Forum Groningen!!
Cultuur Expeditieweek De Klinker
Toffe gratis workshops waarin je op een laagdrempelige, leuke manier, nieuwe skills kunt leren.
Knallen! Next Level (6+)
Een betoverende jeugd muziektheatervoorstelling vol ritme en percussie bij Cultuurhuis de Klinker!
Loulou & Lou en De Swingende Sprookjeswereld
Een swingende voorstelling over de sprookjeswereld waar stilzitten moeilijk is, te zien bij de Klinker!
Word onderzoeker in het museum!
Deze herfstvakantie ben jij de onderzoeker in het Universiteitsmuseum Groningen!