Toegankelijk eropuit
Uitjes met extra aandacht
Wij verzamelen alle toegankelijke en inclusieve uitjes voor kinderen met een beperking of extra zorgbehoefte. Van rolstoelvriendelijke speeltuinen, prikkelarme ruimtes en musea met braille tot dierentuinen met aangepaste voorzieningen en actieve dagjes weg — dit zijn plekken in en om Groningen waar ieder kind kan meedoen en zorgeloos kan genieten.
Zo wordt eropuit gaan leuk, veilig en écht inclusief.
Tips van de maand
Festival BuitenLOL 2026
Het is feest op De Kemphaan, want Stad & Natuur organiseert een toegankelijke buitenfestival!
Prikkelvriendelijk museumbezoek bij Discovery Museum
In alle rust ontdekken, beleven en leren in een prikkelvriendelijke museumomgeving bij Discovery Museum.
Als eerste de leukste tips!
Volg ons op social media en ontvang gratis onze nieuwsbrief. Schrijf je snel in en laat je inspireren!Filters
Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Groningen. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Festival BuitenLOL 2026
Het is feest op De Kemphaan, want Stad & Natuur organiseert een toegankelijke buitenfestival!Meer inspiratie
Laat je inspireren door fijne uitjes in of om Groningen, Haren en Veendam waar alle kinderen welkom zijn. Ook kinderen met een beperking, handicap of extra zorgbehoefte. Van een rolstoeltoegankelijke speeltuin en een uitje met dieren tot een museum waar dove en blinde kinderen zich thuis voelen. Of geniet van een prikkelarme film- of theatervoorstelling, waar je kind met ADHD of autisme ontspannen kan kijken en meedoen.
Hier vind je de meest toegankelijke uitjes voor zorgintensieve kinderen in of om Groningen, Haren, Veendam, Winschoten, Delfzijl, Stadskanaal, Leek, Hoogezand en Wedde. Overzichtelijk bij elkaar, zodat plannen maken makkelijk wordt. Toegankelijke uitjes voor ieder kind. Op deze pagina vind je ideeën voor een dagje uit dat écht bij jullie past. Denk aan uitjes die geschikt zijn voor: rolstoelgebruikers, dove of slechthorende kinderen, blinde of slechtziende kinderen, prikkelgevoelige kinderen met ADHD of autisme, kinderen met een verstandelijke beperking en syndroom van down.
Ontdek hoeveel leuks er in Nederland te doen is — voor ieder kind, zonder drempels.