Speur door Museumhuis Beeckestijn
'Kijken met je handen': speur en zoek naar bijzondere voorwerpen in het buitenhuis!
Beeckestijn: een (on)fortuinlijke buitenplaats.
Beeckestijn werd rond 1716 verbouwd als zomerverblijf door de invloedrijke families Trip en Van Hoorn. Zij waren op zoek naar rust, frisse lucht en comfort ver weg van de drukte en de stank van de stad Amsterdam.
Kijken met je handen!
Er zijn talloze doe-activiteiten (voor 3 t/m 12 jaar) te vinden op de route door het hele huis.
Een lief gouden Ratje heeft zich een weg naar binnen geknaagd in Beeckestijn. Met een speurkaart ga je op zoek naar het ‘Radje van Fortuin’, die verstopt zit tussen bijzondere voorwerpen. Op je tocht kom je o.a. een globe tegen, een eeuwenoud servies en een kleurrijk wandtapijt waarop het leven van het vroegere personeel van een buitenplaats is afgebeeld.
Leer flirten met waaiers, bekijk een korte film, zet verschillende hoedjes op uit die tijd, kijk in laadjes of ga zelf aan een sjiek gedekte tafel zitten.
Kortom: kinderen krijg op spelende en speurende wijze een beeld van de wooncultuur uit de 18e eeuw. Klus geklaard en heb je alle objecten gevonden? Dan krijg je een sticker! Uitrazen kan vervolgens in de vrij toegankelijke tuinen die horen bij Beeckestijn. Het bezoek is daarna helemaal compleet met een bezoekje aan de brasserie naast het hoofdgebouw.
Lijstjes voor Haarlem
Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Schoolreisjes en excursies in en om Haarlem
Of het nu educatief of vooral leuk mag zijn: deze uitjes zijn super om met de klas of BSO te doen!
10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland
WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).