Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Workshop papier scheppen

Je gaat aan de slag met een schepraampje, water en papierpulp.

Ben jij benieuwd hoe papier gemaakt wordt? Kom dan je eigen papierscheppen! Je gaat aan de slag met een schepraampje, water en papierpulp. Het papier kun je versieren met bloemetjes, blaadjes of gekleurd papier. Tip: neem je eigen (bloem)blaadjes mee!

Geschiedenis
Al duizenden jaren maken mensen papier. In China zelfs al in 200 voor Christus! Zij maakten papier van plantenvezels zoals rijst, stro, hennep en bamboe. Via de Arabische wereld kwam het papierscheppen naar Europa. In Nederland maakten ze vanaf de 15e eeuw papier in papiermolens. Papiermakers maakten oude lappen stoffen nat en lieten ze rotten. Daarna werd de rottende stof gesneden en urenlang gestampt tot een papierpap. Na het drogen was het papier klaar.

Praktische informatie
De workshop is gratis en duurt 60 minuten. Meld je kind aan via de website van het Noord-Hollands Archief

11 Maart

Noord-Hollands Archief

Jansstraat 40

2011 RX Haarlem

Openingstijden 13:00-16:00
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar Noord-Hollands Archief

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Haarlem

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Workshop papier scheppen

Je gaat aan de slag met een schepraampje, water en papierpulp.

Doornroosje De Musical 4+

Beleef het sprookje van Doornroosje met deze betoverende muscial!

De Sibling Show (6+)

Een jazzy familievoorstelling over broers, zussen en alles daartussenin

De Eindmusical (6+)

De hits van het Junior Songfestival verwerkt in een superleuk, herkenbaar verhaal

Uitgelicht

Bak ook mee voor KiKa!

Monster Jam in GelreDome

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Pannenkoekenrestaurants in en om Haarlem

Heb je zin om lekker uit eten te gaan met je kind? Dan is een pannenkoekenrestaurant altijd een goed idee! Dat zijn eigenlijk altijd wel kindvriendelijke restaurants. We hebben veel pannenkoekenrestaurants in en om Haarlem, kijk maar eens mee! 

Het laatste jaar van…

Playground Haarlem! Mis niets van het laatste jaar van deze avontuurlijke speeltuin in Haarlem. Wat kun je allemaal verwachten? Wij vertellen het je:

10x: Dáárom is Teylers Museum Kidsproof!

Heel oud, héél bijzonder en verrássend speels. Zo kunnen we wel 10 redenen noemen waarom we vinden dat alle kinderen eens naar Teylers Museum moeten gaan!

Zo krijg je je kids mee naar buiten!

Hoe krijg je jouw kind mee naar buiten? Is jouw kind net als mijn zoon: niet achter dat scherm vandaan te krijgen, maar eenmaal buiten dól-enthousiast? Deze trucs gebruik ik om hem mee naar buiten te krijgen, óók in de herfst en winter!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief