Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Dagje Haarlem in de kerstvakantie

Gepubliceerd op 20 december 2024

Wat is leuk om te doen op een dagje Haarlem in de kerstvakantie? Er zijn genoeg leuke dingen te doen in deze eeuwenoude, prachtige stad! Lees onze tips voor een leuke ochtend, middag en avond in Haarlem met kids in de kerstvakantie!

Maak deze kerstvakantie kennis met Haarlem. Jij, maar ook je kinderen zullen genieten van deze prachtige stad!

Tip: Kom met de trein naar Haarlem!

Voor kids is het al een leuk begin van de dag; een treinreis! Je komt aan op één van de twee oudste stations van Nederland, dat op loopafstand van het oude centrum ligt. De stad is natuurlijk ook te bereiken met de auto, maar parkeren is prijzig en alleen mogelijk aan de randen van het centrum.

Een ochtend in kidsproof cultureel en culinair Haarlem!

Eerst: Taart! Route: Loop over de Kruisweg richting het mooie oude centrum van Haarlem.
Al snel zie je aan je linker hand Jetties Deze link opent in een nieuwe tab. Na de treinreis hebben jullie vast trek; hier eet je heerlijke taartjes.

Dan: Tof museum! Route: Vanaf Jetties loop je in een klein kwartiertje via de historische Bakenessergracht naar een grote favoriet van ons, een MUST om met je kind te bezoeken tijdens een bezoek aan Haarlem; het Teylers museum Deze link opent in een nieuwe tab. Het eerste en oudste museum van Nederland. Met een speciale kinderspeurtocht ga je langs alle diverse, spannende zalen vol verrassende objecten. Eeuwenoude dino-fossielen, glinsterende mineralen en spannende apparaten. Tip: Haarlem heeft nog veel meer kidsproof musea!  Deze link opent in een nieuwe tab
Deze link opent in een nieuwe tab


Een middag struinen door Haarlem

Vervolgens: Lunch! Route: Loop het Teylers Museum uit naar links, een stukje langs het Spaarne, dan het centrum in. Je loopt langs de blikvanger van de stad: de Grote- of St. Bavokerk Deze link opent in een nieuwe tab. Op doordeweekse dagen is deze te bezoeken. Erg de moeite waard, al is het maar om het Müller-orgel uit 1738, het meest afgebeelde instrument ter wereld, even te bewonderen. 

(Er is nóg een St. Bavokerk in Haarlem Deze link opent in een nieuwe tab. Die is lopend niet makkelijk bereikbaar maar voor wie met de auto komt; breng er een bezoek aan, want in de crypte van deze kerk staan in de kerstvakantie wel 300 kerstdorpjes opgesteld, echt  sprookjesachtig mooi. Het evenement heet ‘Kerst in de Crypte Deze link opent in een nieuwe tab‘.) 
Deze link opent in een nieuwe tab

Na het kijkje in de kerk loop je over de Grote Markt, het kloppend hart van de stad, naar de Koningsstraat. Hier vind je Meneer Paprika Deze link opent in een nieuwe tab. Een uitstekend adresje voor een lekkere lunch, met name met jonge kinderen. Je kunt er ook meteen terecht voor een leuk kadootje in hun unieke speelgoedwinkel

Ben je met oudere kinderen dan is Anne en Max Deze link opent in een nieuwe tab op de Grote Markt een fijn adres voor een lekkere lunch.

Natuurlijk: shoppen! Neem daarna lekker even de tijd om te winkelen. Haarlem is bekend om haar leuke winkels. De bekendere ketens bevinden zich allemaal in de Grote Houtstraat, (daar loop je zo in vanaf de Grote Markt) maar sla ook vooral de kleinere straten, zoals de Schaghelstraat, Frankestraat en Gierstraat niet over, hier vind je speciale boetiekjes. 

Beleef de avond in Haarlem

Lichtjeswandeling: Tegen de tijd dat het schemerig wordt, is de stad op haar best in deze tijd van het jaar. Zo mooi verlicht! Als er na het shoppen nog energie over is voor een wandeling, download dan de brochure van ‘Dwalen met Verhalen Deze link opent in een nieuwe tab‘ op je telefoon en volg deze route langs verlichte objecten. In de brochure vind je naast de route ook de verhalen die bij de objecten horen. Zo leer je meteen meer over de geschiedenis van Haarlem. 

Gezellig borrelen: Tussendoor even uitrusten? Strijk dan even neer bij Club Cantina Deze link opent in een nieuwe tab. Hier schuif je aan om te borrelen en/ of lekkere nacho-schotels te snacken. Kinderen zijn hier van harte welkom; ze mogen zelfs in de keuken een eigen ijsje maken!

Naar de film: O wat een geluk. Jullie hebben de stad gekozen waar de Pathé bioscoop Deze link opent in een nieuwe tab de meest luxe bioscoopstoelen heeft die er bestaan! Onderuitgezakt geniet je hier altijd, met de beentjes omhoog, van de nieuwste films. Tip: Aan de andere kant van het centrum, ook op loopafstand van het station, is nog een bioscoop. Deze is gevestigd in een heel bijzonder Rijksmonument; ‘De Koepel Deze link opent in een nieuwe tab‘; de voormalige gevangenis van Haarlem!
Deze link opent in een nieuwe tab

Uit eten met kids in Haarlem: Is er nog ruimte voor diner na de popcorn in de bios? Sla dan de hoek om naar restaurant de Beren Deze link opent in een nieuwe tab. Een familierestaurant dat niet perse een kinderkaart heeft, maar waar voldoende op het menu staat waar elk kind blij van wordt. Denk aan cheeseburger-sliders, loaded fries, corndogs, en kijk ook zeker even naar de lekkere toetjes! Tip: Haarlem staat bekend om de vele goede restaurants. Hier Deze link opent in een nieuwe tab vind je nog meer Kidsproof restaurants! 

Route naar station: Vanaf Pathé en restaurant de Beren kun je terug lopen naar het station, of, als iedereen daar te moe voor is, de bus nemen vanaf de halte ‘Raaksbrug.’ 

Veel plezier!

Wij, de redactie van Kidsproof Haarlem, wensen je veel plezier in onze mooie stad, en hopen dat jij erna net zo enthousiast bent als wij zijn. Laat je ons weten wat jullie gedaan hebben en hoe jullie het vonden? haarlem@kidsproof.nl of #kidsproofhaarlem

Check ook onze uitagenda Deze link opent in een nieuwe tab om te zien wat er op de dag van jullie bezoek te doen is in de stad, naast bovengenoemde tips.

Lees ook:

Alle blogs

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Meivakantie uitjes in en om Haarlem

Leuke dingen doen in de meivakantie? Dit zijn onze tips voor uitjes en activiteiten in de meivakantie! Fijne vakantie!

Caprera Familie Zomer Zondagen

Caprera en de Schuur verzorgen in de lente en zomer de leukste familievoorstellingen. Met muziek, humor, actie en spektakel: alles komt voor; bekijk snel het hele programma!,

De leukste vakantiekampen 2025!

Op vakantiekamp gaan is voor kinderen een geweldig avontuur! Gave activiteiten doen én natuurlijk nieuwe vrienden maken. Hoe leuk is dat! Welk kamp past bij jouw zoon of dochter?

Meer inspiratie

KidsPark | Opblaasattracties

In de schoolvakantie staat de hal vol met gave opblaasattracties voor kids van 2-11 jaar!

Meivakantie bij Boerderij Zorgvrij

Op de boerderij is het altijd gezellig. Lees welke leuke extra activiteiten er te doen zijn

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Het langste Blotevoetenpad van Nederland!

Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) moederdag-uitje!

Onbeperkte Sportdag

Doe gratis mee aan deze toffe dag die Toyota organiseert voor kinderen met een beperking én hun familie!

Hero Kinderfestival

Een feestelijke dag voor het hele gezin in het Haarlemse Florapark. Lees hier wat er te doen is!

Vakantie in het Rijksmuseum

Het Rijksmuseum heeft voor de hele familie een super leuk programma in de meivakantie!

TRIBE Vakantiedagen

Meivakantie Dagkampen voor kids van 4-13 jaar: Avontuur in de Duinen!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief