

Blogs & inspiratie
Speuren langs ‘de witte route’
Gepubliceerd op 6 juni 2024
We lokten onze dochters met de belofte aan dieren en andere spannende dingen mee voor een boswandeling bij Duin & Kruidberg. Lees mee!

De vraag ‘ga je mee wandelen’ wordt niet altijd meteen met gejuich ontvangen… Maar we merkten; het helpt als je al vooraf benoemt dat er iets te ‘speuren’ en te ‘ontdekken’ valt! Een ‘schatkaart’ doet daarbij wonderen, kijk ze eens opspringen van de bank als je dat woord laat vallen! Je haalt er één op verschillende plekken Deze link opent in een nieuwe tab in Nationaal Park Zuid Kennemerland.
We kozen op een middag na school voor een ons nog onbekende route. Deze ‘witte route’ is een kleine 2 kilometer lang en start bij Duin en Kruidberg. Makkelijk te bereiken per fiets, auto óf zelfs met de trein; deze doet er vanaf Station Haarlem maar 9 minuten over om bij Buitenpoort Deze link opent in een nieuwe tabStation Santpoort Noord te komen, van daar is het een klein stukje lopen naar het startpunt van de wandelroute.
Je kunt de route op het bord bij de ingang bekijken en dan de witte paaltjes volgen, maar het is ook erg leuk om deze alvast vooraf te downloaden als PDF of online te bekijken Deze link opent in een nieuwe tab. Op de PDF of op de site vind je een genummerd kaartje; bij elk nummer hoort een opdracht of een leuk weetje.
Zo ga je bij punt 1 op zoek naar het leven in dode bomen; wat krioelt daar? Hoeveel verschillende diertjes tel je? Bij punt twee ga je leren hoe je zonder ladder en meetlint kunt achterhalen hoe hoog een boom is.
Opdracht 4 was de favoriet: ‘pak een stokje om in de poep te peuren’! Als je goed kijkt, zie je wat een dier gegeten heeft.
De route zóu in ongeveer 45 minuten gelopen kunnen worden, maar dat gaat natuurlijk niet op als je onderweg fantastische klimbomen en door andere mensen achtergelaten hutten tegenkomt, daar moet in gespeeld worden! Best leuk, dat wandelen… 🙂
En toen was daar… de ultieme verrassing! We hoopten al herten tegen te komen, we kregen wat we wensten. Ze waren wel wat schichtig dus renden snel weg, daarna dus heel stilletjes verder gelopen om ze niet af te schrikken.
Van dat wandelen en spelen krijg je dorst! Gelukkig is daar ‘Eigenwijs’. Hier wordt ijs en patat gemaakt die zo lekker is dat mensen ervoor omrijden!
Goed gewandeld meiden! Toch wel leuk he? Laten we binnenkort een andere route van de schatkaart wandelen!
Lees ook:
Alle blogs

14x De leukste kinderfeestjes in en om Haarlem
Dé dag waar kinderen het hele jaar naar uitkijken; hun verjaardag. En dan nog specifieker: hun kinderfeestje. Een kans om een herinnering voor altijd te maken. Geen zin in koekhappen in de tuin? Kies dan een van onderstaande, compleet verzorgde partijtjes!
23x De leukste Theatervoorstellingen voor gezinnen
Volgens ons zijn dit de állerleukste voorstellingen voor gezinnen die de komende te zien zijn in de theaters in en om Haarlem. Deze producties zijn níet alleen om naar te kijken! Er valt veel te lachen, te griezelen, maar ook wordt het publiek vaak gevraagd mee te doen. Interactief theater; top voor kids!
Leuke nazomer-uitjes!
Zo net na de zomervakantie kunnen we het zomergevoel nog even vasthouden met familiefestivals en meer leuke uitjes in en om Haarlem!Meer inspiratie

Afterschool TRIBE
Afterschool TRIBE; Dé avontuurlijke club voor na school!
Uniek kijkje achter de schermen!
Een mini-circuit, een verkeersbordenspel en meer leuks op het verjaardagsfeest van Spaarnelanden!
SlodDe & Vos op boevenpad
Voorstelling voor alle kleine boefjes, met kinderliedjes en alle kneepjes van het kattekwaadvak