Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Dagje Archeologie

Sta oog in oog met mensen uit het verleden in Huis van Hilde te Castricum!

Huis van Hilde is de archeologische schatkamer van Provincie Noord-Holland. Je kunt er zien hoe archeologen een mensenleven reconstrueren met wat er uit de grond komt.

Je staat er oog in oog met zestien mensen die in verschillende perioden leefden. Archeologen groeven hun skeletten op. De gezichten zijn met forensische technieken nagemaakt; het resultaat is ongelofelijk echt!

Duizend prachtige vondsten kun je er bekijken: sieraden, amuletten, wapens en kookpotten. Op een film zie je hoe het land er vroeger uit zag. 

Raak aan die vondst! Al eens een echte vondst in je handen gehad? In de ArcheoHotspot mag je ze aanraken. Doe mee met het archeologisch werk; het is leuk!

Ga op avontuur; kruip in de huid van een archeoloog en word een echte speurneus in het ArcheoLab.

ArcheoGames en interactieve zandbak
Ze kunnen ook het spannende ArcheoGame spelen: een spannend spel waarbij je je eigen schatten opgraaft – samen met vriendjes en vriendinnetjes. En er is een waanzinnige interactieve zandbak. Daarin kunnen de kinderen zelf het landschap veranderen door zand te verplaatsen, heel bijzonder om te zien!

Huis van Hilde

Westerplein 6

1901 NN Castricum

Openingstijden

Dinsdag t/m zondag van 11:00 -17:00 uur.  
Gesloten: 1 januari, 27 april en 25 december. In schoolvakanties ook op maandag open van 10 - 17 uur

Prijs Kind t/m 4 jaar gratis, 5 t/m 17 jaar € 4,- en volwassene € 7,50
Mail direct

Mail direct naar Huis van Hilde

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Youtubers op game event in Studio 21

Naar Paleis Noordeinde & Koninklijke Stallen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Zwemmen in en rond Haarlem

Zin om een dagje te zwemmen? Wij hebben alle zwembaden in en rond Haarlem voor je op een rijtje gezet! Kies uit binnen- en buitenzwembaden en tussen simpele zwembaden en heuze zwemparadijzen.

Caprera Familie Zomer Zondagen

Caprera en de Schuur verzorgen in de lente en zomer de leukste familievoorstellingen. Met muziek, humor, actie en spektakel: alles komt voor; bekijk snel het hele programma!,

7x Restaurants met terras en speelplek!

Zonnetje, cappuccinootje, kletsen met vriend(inn)en, kindertjes die lekker spelen én daar anderen niet teveel bij in de weg zitten; Kidsproof terrassen!

9X gratis uitjes in Haarlem een omgeving

Leuke dingen doen duur? Dat hoeft helemaal niet! Er zijn in en om Haarlem genoeg leuke uitjes om met je kinderen te doen die helemaal gratis zijn! Zo kost iets leuks doen op jullie vrije middag of weekend alleen maar tijd, en dat zijn deze leuke gratis uitjes dubbel en dwars waard!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief