Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Juttersmuseum

Het Zee, Strand en Juttersmu-ZEE-um te Zandvoort, ontdek wat de zee teruggeeft aan het land!

Wat is jutten?
Eigenlijk is jutten een vorm van jatten, want alles wat je op het strand vindt, is eigendom van de burgemeester van Zandvoort. Jutten is eigenlijk heel spannend, want je raapt iets op van het strand waarvan je niet weet wie de eigenaar is.

Meestal zijn het voorwerpen die voor een klein deel verloren zijn van zeevarenden of zijn achtergelaten door strandbezoekers. Een echte jutter ben je als je in weer en wind over strand loopt en je misschien een bijzondere vondst ontdekt.

Wat heeft het museum voor schatten?
Parfum, aanstekers, een mammoettand, hele en halve poppen, oud oorlogsmateriaal, schoenen, speelgoed, brillen, flessenpost, resten van schepen of vliegtuigen, een stukje metaal van een NASA-raket; je kunt het zo gek niet bedenken of het is te vinden in het Juttersmu-ZEE-um.

In het Juttersmu-ZEE-um zijn er genoeg flessenpost en briefjes te bekijken. Het aantal en het soort flessenpostboodschappen varieert enorm. Ben je benieuwd naar het verhaal erachter? De vrijwilligers vertellen je er graag over.

Benieuwd naar dit bijzondere museum? Kijk dan op de site voor meer informatie en foto’s! Klik via onderstaande link door.

Juttersmuseum

Strandweg 2

2042 JA Zandvoort

Openingstijden woensdag 13.30 - 16.00 uur
zaterdag en zondag van 12.00 - 16.00 uur
Prijs Gratis, gift wordt gewaardeerd.
Mail direct

Mail direct naar Juttersmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Stairway to Heaven

Een unieke tocht naar de koepel van de KoepelKathedraal: 45 meter boven de grond!

Vier de zomer in Teylers Museum

Tekenen tussen de schilderijen, spannende plekken waar je anders niet komt, workshops en meer!

Klimpark 21

Het avontuurlijke klimpark in Nieuw-Vennep waar je je grenzen verlegt!
Korting

Zomertip voor het hele gezin!

Op zoek naar een superleuk, leerzaam en koel uitje deze zomervakantie? Dan is dit jouw tip!

Uitgelicht

Topografie oefenen in de vakantie

FunZone: oneindig veel binnenpret

Blogs & inspiratie

Alle blogs

7x Leuke uitjes met pubers in Haarlem

Pubers en tieners: vaak moeilijk te motiveren, maar o zo blij als je iets vindt dat écht leuk is! Gelukkig biedt Haarlem en omgeving verrassend veel originele en actieve uitjes voor gezinnen met grotere kinderen. Wij maakten een lijst vol stoere, sportieve en sociale activiteiten die zelfs de meest kritische puber kunnen bekoren.

8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!

Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!

Zomers snacken in het LAM museum

Deze zomer snack je zonder calorieën en vette vingers in het LAM museum in Lisse. Verwonder je in een enorme frietbak en ontdek Landgoed Keukenhof waar dit foodart-museum te vinden is. Een uitje om je vingers bij af te likken!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief