Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Juttersmuseum

Het Zee, Strand en Juttersmu-ZEE-um te Zandvoort, ontdek wat de zee teruggeeft aan het land!

Wat is jutten?
Eigenlijk is jutten een vorm van jatten, want alles wat je op het strand vindt, is eigendom van de burgemeester van Zandvoort. Jutten is eigenlijk heel spannend, want je raapt iets op van het strand waarvan je niet weet wie de eigenaar is.

Meestal zijn het voorwerpen die voor een klein deel verloren zijn van zeevarenden of zijn achtergelaten door strandbezoekers. Een echte jutter ben je als je in weer en wind over strand loopt en je misschien een bijzondere vondst ontdekt.

Wat heeft het museum voor schatten?
Parfum, aanstekers, een mammoettand, hele en halve poppen, oud oorlogsmateriaal, schoenen, speelgoed, brillen, flessenpost, resten van schepen of vliegtuigen, een stukje metaal van een NASA-raket; je kunt het zo gek niet bedenken of het is te vinden in het Juttersmu-ZEE-um.

In het Juttersmu-ZEE-um zijn er genoeg flessenpost en briefjes te bekijken. Het aantal en het soort flessenpostboodschappen varieert enorm. Ben je benieuwd naar het verhaal erachter? De vrijwilligers vertellen je er graag over.

Benieuwd naar dit bijzondere museum? Kijk dan op de site voor meer informatie en foto’s! Klik via onderstaande link door.

Juttersmuseum

Strandweg 2

2042 JA Zandvoort

Openingstijden woensdag 13.30 - 16.00 uur
zaterdag en zondag van 12.00 - 16.00 uur
Prijs Gratis, gift wordt gewaardeerd.
Mail direct

Mail direct naar Juttersmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Haarlem

Lees verder onder deze advertentie

Uitgelicht

Zuiderzeelicht

Light Safari

Blogs & inspiratie

Alle blogs

8x Binnenspeeltuinen in Haarlem e.o

You love it or you hate it... indoor speelparadijzen! Maar geef toe, heerlijk om je kids hier af en toe 'uit te laten' en zelf even met krantje en koffie te relaxen. Ken je deze binnenspeeltuinen in Haarlem en omgeving al?

Leuk voor peuters!

Heb jij thuis een gezellige peuter rondlopen? Zo'n heerlijk ondernemend kleintje die nog zoveel kan leren, die in alles speelgoed ziet, en nu ook net oud genoeg is om dingen mee te ondernemen? Deze activiteiten in Haarlem e.o. zijn fantastisch om samen met je peuter te doen, of om je jonge kind zelf te laten ervaren.

We hebben ‘m: de Website van het Jaar jury award!

Kidsproof.nl is door de vakjury van Emerce gekozen tot Website van het Jaar in de categorie Vrije Tijd.

12 x Toegankelijke kidsproof-uitjes in Noord-Holland

Deze uitjes zijn leuk voor kinderen, én toegankelijk voor iedereen! Of je kind nu prikkelgevoelig is, een lichamelijke beperking heeft, of je als ouder net wat extra overzicht of rust zoekt. Ideaal voor gezinnen die nét wat meer nodig hebben.

 NIEUW op Kidsproof
De categorie ‘Inclusief’: met uitjes voor kinderen met een beperking die wat extra aandacht of zorg nodig hebben.

Naar toegankelijke uitjes >