Landgoed Elswout
Een van de mooiste landgoederen van het Nationaal Park Zuid Kennemerland!
In de Gouden Eeuw ontdekten rijke Amsterdamse kooplieden de binnenduinrand als de ideale plaats om een buitenplaats aan te leggen: hoog en droog in de duinen en niet te ver van de stad. Zo ontstond ook landgoed Elswout, in Overveen, nu een van de mooiste en best bewaarde buitenplaatsen van ons land!
Dit 85 hectare grote rijksmonument kent een rijk planten- en dierenleven. In het vroege voorjaar veranderen grote delen van het landgoed in een bloemenzee, terwijl de herfst Elswout omtovert in een sprookjesachtig tafereel met de mooiste paddenstoelen, herfstkleuren en vergezichten. Ook tref je hier tal van monumenten zoals tuinhuisjes, stallen en koetshuizen.
Als je de blauwe route van 2,5 km volgt passeer je herten, verschillende waterpartijen en diverse monumenten, echt prachtig en afwisselend!
Tip: Vlak voor de entree van dit landgoed vind je in de oude aardappelkelder het verteltheater Theater Elswout, waar regelmatig leuke voorstellingen voor kinderen zijn!
Nationaal Park Zuid-Kennemerland
Elswoutslaan 12a
2051 AE Overveen
Openingstijden
Dagelijks van zonsopgang tot zonsondergangToon op kaart
Meer inspiratie
Pieter Vermeulen Museum
Bezoek de interactieve tentoonstelling ‘Dino's' in dit súper kindvriendelijke museum in Driehuis
Play Kinetix
Dit is het allereerste actieve gamepark van Nederland! De ultieme mix van bewegen, gamen en FUN!
Museum van de geest
Volg de kinderroute in dit bijzondere museum (vroeger: Dolhuys)Blogs & inspiratie
Alle blogs
De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!
Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!
Sinterklaas intochten 2025
Waar en wanneer komt Sinterklaas in Haarlem aan? En wanneer is de intocht in Heemstede? Hoe laat ontmoeten we de Sint in Zandvoort? Híer kunnen we de Goedheiligman dit jaar zien arriveren met zijn paard of op de Stoomboot. Bekijk het overzicht van alle Sinterklaasintochten; in Haarlem, Overveen, IJmuiden, Zandvoort, Heemstede en meer!
11x Knutselen met herfstbladeren
Ligt er een berg gele/ rode/ bruine bladeren voor je deur? Kies er de mooiste uit en knutsel er schattige dieren van!