
Cruquius Museum
Gemaal 'De Cruquius' is de grootste stoommachine ter wereld! Interessant voor groot en klein!
170 jaar geleden pompte het Cruquius gemaal, samen met twee andere gemalen, het grote en gevaarlijke Haarlemmermeer leeg. Koning Willem I speelde een hoofdrol in deze geschiedenis. Hij nam het besluit de enorme binnenzee droog te maken met behulp van de nieuwe stoomtechniek.
De museumpresentatie van het Cruquius Museum is geheel vernieuwd en combineert oude stoommachines met moderne films en interactieve audiovisuele middelen. Het resultaat is een mooi verhaal over de watergeschiedenis, de ontwikkeling van stoomtechniek en de mens achter de grootste Cornish stoommachine ter wereld. Kom kijken naar de machine in beweging..
Kraak de code; speurtocht door het gemaal
Kraak de code: Speurtocht door het gemaal
De grootste stoommachine ter wereld, dat móet je eens gezien hebben! Speciaal voor kinderen van 6-9 jaar is er een speurtocht met opdrachten gemaakt door het Cruquius Museum. Als je de antwoorden goed hebt krijg je een code waarmee je de schatkist kunt openen. De speurtocht kost 1,50 euro. Vraag er naar bij de balie van het museum.
Stoompracticum
In vakanties zijn er op verschillende dagen stoompractica, waarbij je zelf stoommachientjes aan de praat brengt met water, vuur en brandstof. Uiteraard onder begeleiding! Ook zijn er regelmatig kinderrondleidingen. Zonder grote-mensentaal want helemaal voor en dóór kinderen! Klik door naar de website voor de agenda.
Tip: Je kunt in het museum ook een heel leuk kinderfeestje vieren!
Tip 2; Komkijkenmetkorting; Heb je geen museumkaart ? Voor volwassenen is er nu een feestelijke korting: toegang halve prijs. Lees meer: www.komkijkenmetkortingbijcruquius.nl
Haarlemmermeermuseum De Cruquius
Cruquiusdijk 27
2142 ER Cruquius
Openingstijden
Check website voor actuele openingstijden.
Prijs
Kinderen t/m 4 jaar: gratisKinderen van 5 t/m 12: € 5,00
Jongeren van 13 t/m 17: € 7,00
Volwassenen: € 10,00 – Voor kortingsactie halve prijs, zie website.
CJP: € 6,00
Museumkaart / ICOM en begunstigers Meer-Historie: gratis
Rolstoelbegeleider gratis (dit geldt voor 1 begeleider, de persoon in de rolstoel dient wel entree te betalen)
Toon op kaart
Meer inspiratie


Klimpark 21
Het avontuurlijke klimpark in Nieuw-Vennep waar je je grenzen verlegt!
Nieuw in het Zaans Museum
Bewonder de tentoonstelling 'Polderen, zet het land naar je hand' en bouw je eigen polder!
Kinderfilms in de herfstvakantie bij Kinepolis Haarlem
Vier de herfstvakantie met leuke kinderfilms in Kinepolis Haarlem, een leuk uitje voor het hele gezin!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Herfstvakantie uitjes in en om Haarlem
Leuke activiteiten voor kinderen én uitjes voor het hele gezin, voor een onvergetelijke herfstvakantieweek
Shop met korting bij de Twin Sport Wintersport Outlet!
Fijn voor die kids die weer uit alle wintersportkleren gegroeid zijn. Kom shoppen bij de MegaStore van Twin Sport in Cruquius!
De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!
Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!