Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Archeolab-belevenis

Kruip in de huid van een echte speurneus en ontdekt hoe archeologen in het lab werken.

Altijd al archeoloog willen zijn? Tijdens de ArcheoLab-Belevenis ga je zelf op onderzoek uit.

Wat kun je verwachten?

Onderzoek een echt object: samen met een begeleider bekijk je een echt voorwerp uit het ArcheoLab. Je leert om er goed en precies naar te kijken.
Datering en determinatie: je denkt mee over wat het voorwerp vroeger was en hoe oud het is. Waar werd het voor gebruikt en uit welke tijd komt het?
Documenteer als een professional: je leert hoe je een voorwerp op schaal tekent. Dit is belangrijk om vondsten duidelijk en precies vast te leggen.

Meedoen is gratis met een entreebewijs voor Huis van Hilde. Reserveren is niet nodig en de activiteit is voor twee verschillende leeftijd groepen. Kijk even op de website naar de juiste tijden bij de juiste leeftijd.

Bekijk in onze Uitagenda nog meer fijne herfstvakantie-uitjes in Kop van Noord-Holland.

Klik op de roze button voor meer informatie van Huis van Hilde.

Data:

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Huis van Hilde

Westerplein 6

1901 NN Castricum

Openingstijden Zie website
Prijs Gratis met entreebewijs museum.
Mail direct

Mail direct naar Huis van Hilde

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

De VakantieKaravaan Plus

Kinderen kunnen vandaag onder begeleiding veilig spelen en verschillende activiteiten uitproberen

Feest bij Bibliotheek Zuid-Kennemerland: Spot Aan!

Ieder kind krijgt de kans om op z'n eigen manier te schitteren bij de leuke Kinderboekenweek-activiteiten

Op Avontuur met Dikkie Dik | 2+

Trapperdetrap: een muzikale voorstelling met Dikkie Dik in de hoofdrol is te zien in de PHIL

Weekend van de Wetenschap 2026

Wetenschapsfestival voor het hele gezin: kom kijken en beleven op mega veel interessante plekken!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Feest bij Bibliotheek Zuid-Kennemerland!

Ieder kind krijgt de kans om op z'n eigen manier te schitteren, bij de leuke gratis Kinderboekenweek-activiteiten in de bieb!

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

Maak van de Kinderboekenweek een compleet gezinsuitje!

Kinderboekwinkel De Vries Van Stockum is een echt Haarlems icoon. Met leuke activiteiten, winacties en het gezellige Le Petit Café. En boekentips!

12x De leukste kinderfeestjes van dit moment!

Het hele jaar kijken kinderen er naar uit: hun verjaardag! Taart, slingers, visite... en een kinderfeestje! Een leuke middag met vriendjes en vriendinnetjes en heel veel lol. Geen zin in koekhappen in de tuin? Kies dan een van onderstaande, compleet verzorgde partijtjes!

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!