Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Wisentenpad

Spot tussen september en maart deze bijzondere Europese Bizons!

Wisenten worden ook wel de Europese bizons genoemd en zijn de grootste, levende landzoogdieren van Europa. Nog niet zo lang geleden waren ze bijna uitgestorven, maar sinds 2007 leeft er een kudde wisenten in het Kraansvlak, een afgesloten deel van Nationaal Park Zuid-Kennemerland. En jij kunt hen bezoeken.

Waar zijn de wisenten?

Je hebt kans de wisenten met eigen ogen te zien op de volgende plekken:
Vanaf het Wisentuitkijkpunt: Met uitzicht op het grootste duinmeer in het Kraansvlak, op warme zomerdagen druk bezocht door de wisenten. Vanaf het bezoekerscentrum staat de route aangegeven.
Wandelroute Wisentenpad: De gele route door het Kraansvlak is geopend van 1 september – 1 maart (i.v.m. het broedseizoen). Het is een route van 4 km, startend vanaf het Duinpieperpad.

Let op; er zijn wel wat gedragsregels wanneer je deze routes wilt lopen!
– Honden zijn niet toegestaan, ook niet aangelijnd.
– Loop rustig. Hardlopen/rennen is niet toegestaan.
– Blijf op 50 meter afstand van de wisenten

Nationaal Park Zuid-Kennemerland

Zeeweg 12

2051 EC Overveen

Mail direct

Mail direct naar Nationaal Park Zuid-Kennemerland

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Word astronaut voor één dag

Ontdek Space Expo in Noordwijk met het gratis speurspel – hét zomervakantie uitje voor kinderen.

Speurtochten bij Caprera

Bijzondere wandelingen voor gezinnen in het wandelbos bij Openluchttheater Caprera

Kidzbalooz Haarlem

Indoor speelparadijs vol uitdagende klimtoestellen en meer!

Bomenroute

Ga met de routekaart, het meetlint en de loep op pad en ontdek de Keltische bomenhoroscoop!

Uitgelicht

Zomerpaleis

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vier de zomer bij Teylers

Een zomer vol verrassingen: tekenen tussen de schilderijen, zoeken naar spoken en meer leuke familie activiteiten in het oudste museum van Nederland

8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!

Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!

Zomervakantie uitjes in Haarlem e.o | Voor kinderen en gezinnen

Wat heeft Haarlem allemaal te bieden deze zomervakantie? Nou: genoeg! Leuke gezins-uitjes, toffe activiteiten voor de kids, leuke musea met een familieprogramma... lees mee en vul de vakantie met allemaal leuke uitjes en activiteiten!

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!