Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De leeuw en het pistachenootje

Familiegeschiedenis door de ogen van Haarlemse kinderen

Ancestors unKnown

Hoe leefde mijn familie in Bagdad? Waarom verhuisde oma van Indonesië naar Nederland? En waren mijn voorouders koning of koningin? Met deze vragen begonnen kinderen van groep 7 en 8 van basisschool de Molenwiek aan het project Ancestors unKnown. Hiervoor gingen ze op zoek naar verhalen uit hun familiegeschiedenis.

Mini-Museum

Ze interviewden hun familie, doken in de archieven van het Noord-Hollands Archief en ontdekten verborgen geschiedenissen in de les. Van al die bijzondere verhalen maakten ze hun eigen mini-museum, binnenkort te zien in het Noord-Hollands Archief!
Bezoek de tentoonstelling ‘De leeuw en het pistachenootje. Familiegeschiedenis door de ogen van Haarlemse kinderen’ gratis in de Janskerk (Jansstraat 40) in Haarlem, op de eerste verdieping (ook bereikbaar met een lift).

‘De leeuw en het pistachenootje’ is te zien 10 februari t/m 2 november 2025.

 

Noord-Hollands Archief

Jansstraat 40

2011 RX Haarlem

Openingstijden Maandag t/m vrijdag: 9.00-17.00 uur Iedere derde zaterdag van de maand: 9.00-16.00 uur
Prijs Gratis entree
Mail direct

Mail direct naar Noord-Hollands Archief

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Meer inspiratie

Kidzbalooz Haarlem

Indoor speelparadijs vol uitdagende klimtoestellen en meer!

Speurtochten bij Caprera

Bijzondere wandelingen voor gezinnen in het wandelbos bij Openluchttheater Caprera

Word astronaut voor één dag

Ontdek Space Expo in Noordwijk met het gratis speurspel – hét zomervakantie uitje voor kinderen.

LAM museum

Hét FOODART museum van de wereld, dat is LAM! Kijk, verwonder, ontdek en bepaal zelf hoe!

Uitgelicht

Zomerpaleis

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vier de zomer bij Teylers

Een zomer vol verrassingen: tekenen tussen de schilderijen, zoeken naar spoken en meer leuke familie activiteiten in het oudste museum van Nederland

Zomervakantie uitjes in Haarlem e.o | Voor kinderen en gezinnen

Wat heeft Haarlem allemaal te bieden deze zomervakantie? Nou: genoeg! Leuke gezins-uitjes, toffe activiteiten voor de kids, leuke musea met een familieprogramma... lees mee en vul de vakantie met allemaal leuke uitjes en activiteiten!

8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!

Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!