Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

De hand van de meester | Vier de zomer bij Teylers

Weet je wat voor kunstenaars een leuke uitdaging is? Het schilderen van handen! Probeer jij het ook?

Van 5 juli tot en met 31 augustus is het oudste museum van Nederland in zomerse sferen en bruist het in de zalen van de activiteiten voor jong en oud.

Tekenen tussen de schilderijen, rondleidingen naar spannende plekken waar je anders niet komt, workshops, locatietheater en uitgelichte topstukken: alles rondom de fascinerende geschiedenis en collectie van het oudste museum van Nederland.

Familie activiteiten

Kom langs om de toffe collectie van tekeningen, munten, schilderijen, instrumenten, fossielen en mineralen te bekijken en om mee te doen aan een van de volgende familie-activiteiten:

De hand van de meester: Weet je wat voor kunstenaars een leuke uitdaging is? Het schilderen van handen, vaak een heel karakteristiek deel van het lichaam. Ga in de Eerste Schilderijenzaal op zoek naar bijzondere handen. Doe wat vingeroefeningen en teken zelf een hand.

Ook leuk:

Speurtochten: Er zijn verschillende speurtochten voor kinderen en hun (groot)ouders.
Voorlezen: Schuif aan, kijk, luister en geniet van twee spannende verhalen
Kunst en vliegwerk: Maak een spannend verhaal, een bewegend doorschijnend schilderij
Kijk, teken en zie meer: Met een rondleider, potlood en een eigen boekje duik je samen in de collectie
Waarvan Akte: Maak een officieel document, met krullende letters en een echtheidskenmerk
Knetterende vonken: help de spanning op te bouwen voor knetterende vonken van de Grote Elektriseermachine
Lorentz formule: Twee acteurs nemen je mee terug in de tijd
Kunst kijken: Samen naar kunst kijken is leuk omdat iedereen wat anders ziet

Klik door naar de website voor meer info

Teylers Museum

Spaarne 16

2011 CH Haarlem

Mail direct

Mail direct naar Teylers Museum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Meer inspiratie

Klimpark 21

Avontuurlijk klimpark waar je je grenzen kunt verleggen en jezelf kunt uitdagen!

Afterschool TRIBE

Afterschool TRIBE; Dé avontuurlijke club voor na school!

Dakplein NEMO

Het dakplein van NEMO is een terras vol natuur, prachtig uitzicht en muziek. En gratis toegankelijk!

TRIBE Zomervakantiedagen

Zomervakantie Dagkampen: Jouw kind de hele dag onder de pannen, met de leukste activiteiten!

Uitgelicht

Zomerpaleis

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Vier de zomer bij Teylers

Een zomer vol verrassingen: tekenen tussen de schilderijen, zoeken naar spoken en meer leuke familie activiteiten in het oudste museum van Nederland

Zomervakantie uitjes in Haarlem e.o | Voor kinderen en gezinnen

Wat heeft Haarlem allemaal te bieden deze zomervakantie? Nou: genoeg! Leuke gezins-uitjes, toffe activiteiten voor de kids, leuke musea met een familieprogramma... lees mee en vul de vakantie met allemaal leuke uitjes en activiteiten!

8 Redenen voor een dagje Linnaeushof!

Julie en Josephine gingen een dagje naar de grootste speeltuin van Europa; Linnaeushof in Bennebroek. Lees hier waarom ze vinden dat jij er ook eens heen zou moeten gaan!

Zomeruitjes door heel NL

Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!