Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het museum van de verwondering; een onvergetelijke ontdekkingstocht!

Museum van de verwondering

Teylers Museum is een waar paradijs voor kinderen! In het prachtige historische gebouw met spannende hoekjes valt van alles te ontdekken. Glinsterende mineralen, miljoenen jaren oude fossielen, supermagneten, lichtgevende stenen, schilderijen van beroemde meesters, knetterende elektriciteit, spannende apparaten en nog veel meer.

In Teylers Museum kunnen kinderen zich eindeloos verwonderen. Het is het eerste en oudste museum van Nederland, en dat beleef je!

Teylers Museum voor kinderen

Voor alle kinderen ligt er bij de ticketverkoop een gratis speurtocht klaar waarmee ze op speelse manier de vaste collectie en de tijdelijke tentoonstellingen kunnen ontdekken. Ook is er een speurtocht over Pieter Teylers Huis. Populair zijn ook de familieworkshops die het museum op zondag en in de schoolvakanties organiseert. De workshops zijn gratis (exclusief museumentree). Op de website van Teylers Museum of op onze uitagenda zie je welke workshop er deze week te doen is. 

De Lorentz Formule

Met de theatrale tour De Lorentz Formule ga je in het Lorentz Lab terug in de tijd; naar de periode 1909-1928 toen Nobelprijswinnaar Hendrik Antoon Lorentz in Teylers Museum zijn eigen bloeiende laboratorium had. Leer alles over de Grote Elektriseermachine die in Haarlem is geïnstalleerd, waar vonken van wel zestig centimeter van afspatten.

Verjaardagfeestje bij Teylers

Kinderen kunnen speciaal voor hun verjaardagsfeestje een creatieve workshop volgen in het Educatief Paviljoen. Bouw een vulkaan en laat hem uitbarsten! Of leer etsen als Rembrandt. Tijdens deze creatieve workshops ga je lekker zelf aan de slag en alles wat je maakt, mag je meenemen naar huis! 

Klik door naar de website voor meer informatie

Naar de website

Deel deze tip:

Deel via e-mail

Mail deze tip naar een vriend(in)

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Teylers Museum

Spaarne 16

2011 CH Haarlem

Openingstijden Maandag gesloten
Dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 17.00 uur
Zaterdag & zondag van 11.00 - 17.00 uur
Feestdagen (m.u.v. 1 januari en 25 december, dan gesloten): van 11.00 - 17.00 uur
Prijs 0 t/m 5 jaar gratis
6 tot en met 17 jaar €2
CJP kaart €8
18 Jaar en ouder €14,50
Naar de website
Mail direct

Mail direct naar Teylers Museum

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Pannenkoekenrestaurants in en om Haarlem

Heb je zin om lekker uit eten te gaan met je kind? Dan is een pannenkoekenrestaurant altijd een goed idee! Dat zijn eigenlijk altijd wel kindvriendelijke restaurants. We hebben veel pannenkoekenrestaurants in en om Haarlem, kijk maar eens mee! 

Lees meer

Zo krijg je je kids mee naar buiten!

Hoe krijg je jouw kind mee naar buiten? Is jouw kind net als mijn zoon: niet achter dat scherm vandaan te krijgen, maar eenmaal buiten dól-enthousiast? Deze trucs gebruik ik om hem mee naar buiten te krijgen, óók in de herfst en winter!
Lees meer

18x De leukste familievoorstellingen | 2025

Deze voorstellingen zijn de komende tijd te zien in de theaters in en om Haarlem!
Lees meer

Zo krijg je de mooiste schoolfoto’s (met winactie!)

De basisschooltijd is een bijzondere periode. Zó mooi om van elk jaar van je kind op de basisschool een écht leuke schoolfoto te hebben voor later!

Bij Sgoolfotografie doen ze dat, samen met leerkrachten én ouders. Zo krijg je écht leuke schoolfoto's. Lees even door tot het einde om te zien hoe je via Sgoolfotografie bovendien kans maakt op een Donald Duck-abonnement!
Lees meer