
Thijsse’s Hof
Bezoek deze weelderige heemtuin met blotevoetenpad in het Bloemendaalse Bos.
Wat is Thijsses hof?
Thijsse’s Hof is aangelegd in 1925 ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van dr. Jac. P. Thijsse, op voormalige aardappelakkertjes in het Bloemendaalse Bos. Vanaf het begin stelde Thijsse zich ten doel om de wilde planten uit Kennemerland te presenteren in natuurlijke begroeiingen die zich grotendeels spontaan ontwikkelen. Nu wordt deze mooie plek gebruikt voor natuur- en milieu-educatie en natuurlijk om te genieten van al het moois!
Planten- en vogeltuin
Je vindt hier meer dan 400 soorten planten en circa 24 soorten broedvogels. Maar ook paddestoelen, slakken, vlinders, libellen, wilde bijen en waterdiertjes zijn hier te vinden.
Het is hier heerlijk rondstruinen met de kinderen, op een bankje naar de vlinders kijken, op zoek naar de grootste slak. In ieder jaargetijde een andere sfeer. Vergeet het bronzen beeld van “Erik of het Klein Insectenboek” niet!
Ook is er een instructielokaal waar je informatie kan vinden over de planten en dieren en waar ook workshops en activiteiten worden georganiseerd. Hou de agenda in de gaten.
Blotevoetenpad
an 1 mei tot en met 30 september is het blotevoetenpad geopend. Leuk om met je kind te doen; voel met je blote voeten de verschillende ondergronden!
Thijsse's Hof
Mollaan 4
2061 BD Bloemendaal
Openingstijden
Dinsdag t/m vrijdag: 9.00 – 16.00 uurZaterdagen en zondagen: 10.00 - 16:00
Paas- en Pinkstermaandagen: open
Tussen Kerst en nieuwjaarsdag: gesloten
Prijs
Gratis, maar donaties altijd welkom!Toon op kaart
Meer inspiratie


Herfstvakantie-activiteiten in ARTIS
Spot de kleine panda, doe mee aan creatieve workshops en bewonder de herfst!
Nieuw in het Zaans Museum
Bewonder de tentoonstelling 'Polderen, zet het land naar je hand' en bouw je eigen polder!
Pieter Vermeulen Museum
Bezoek de interactieve tentoonstelling ‘Dino's' in dit súper kindvriendelijke museum in DriehuisBlogs & inspiratie
Alle blogs
Shop met korting bij de Twin Sport Wintersport Outlet!
Fijn voor die kids die weer uit alle wintersportkleren gegroeid zijn. Kom shoppen bij de MegaStore van Twin Sport in Cruquius!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De Vier van Noord-Holland | Heel Noord-Holland schaatst!
Veel schaatsplezier voor iedereen op de ijsbanen in Alkmaar, Amsterdam, Haarlem en Hoorn, in oktober en november!