Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?

Gepubliceerd op 15 maart 2025

Echt lengte is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!

Om ons heen zien we weer sneeuwklokjes en krokussen. Maar het gaat écht ‘lentekriebelen’ als er lammetjes zijn geboren. En hoera: die zijn er weer volop!

Bij ’t Geertje
Je kunt op kraamvisite bij Boerderij ’t Geertje in Zoeterwoude. Zo leuk! Ook hebben de moedergeiten altijd zin in wat lekkers en zijn de bakjes voer voor de grote geiten de hele dag beschikbaar. Maar als je geluk hebt mag je de kleintjes een flesje geven!

Naast de geitjes is er natuurlijk nog veel meer te beleven. De jongste was bijna niet van de schommel af te krijgen, we hebben marshmallows geroosterd en de pony’s zijn altijd favoriet.

In Voorschoten kun je ook volop lammetjes kijken. Bij Tante Tokkie Deze link opent in een nieuwe tab in Voorschoten hoor je vanuit de schapenstal schattig gemekker. Ook heb je hier geiten, varkentjes én kun je lekker smullen van ijs, pannenkoeken en meer. En bezoek ook zeker even de Natuurspeeltuin!

Vlakbij vind je Kinderboerderij Voorschoten Deze link opent in een nieuwe tab, ook zo’n héérlijke plek om van het groen en de dieren te genieten.

Bij Boerderij Nellesteijn Deze link opent in een nieuwe tab vindt ieder voorjaar ook een ware geboortegolf van lammetjes plaats. Kom gezellig even kijken in de stallen! Dat kan in de hele maand maart.

Op 6 april 2025 is de jaarlijkse Lammetjesdag bij Boerderij Boterhuys! Kom je ook knuffelen, spelen, er zijn kraampjes en meer!

Verder staan ook de geiten en schapen op de kinderboerderijen Deze link opent in een nieuwe tabniet stil en zijn er her en der ook lammetjes in aantocht of inmiddels net geboren! Bezoek bijvoorbeeld Kinderboerderij Merenwijk Deze link opent in een nieuwe tab, een heerlijke boerderij! Hier zijn weer volop kleine geitjes en lammetjes geboren. Leuk!


NB: Heb jij ergens lammetjes gespot die je kunt bekijken? Laat het ons weten via leiden@kidsproof.nl Deze link opent in een nieuwe tab. Dank!

Lees ook:

Alle blogs

11 gave buitenspeeltuinen in en om Leiden!

Wij zijn dól op buiten- en natuurspeeltuinen. We hebben 11 héle leuke in Leiden en omgeving op een rij gezet. Heel veel speelplezier!

Kleinschalig genieten bij Theater Ins Blau

Ontdek samen met je kind de mooiste jeugdvoorstellingen van dit seizoen in Leiden.

11 x doen in de Mall of the Netherlands met kids

In de Westfield Mall of the Netherlands zijn heel veel toffe winkels, uitjes en attracties om met je kinderen naartoe te gaan. Wij tippen onze 11 favorieten. Neem je kids vooral mee en maak er een dagje uit van!

Atelier Kleurstof: vakantie naaidagen voor kids en tieners!

Zo leuk! De zomervakantie naaidagen van Atelier Kleurstof voor kinderen en tieners van 8 tot 16 jaar: naai je eigen outfit in één week. De dochter van Kidsproof collega Jantine deed mee en maakte haar eerste eigen outfit; een rokje met blouse én haarband. Ook deze zomervakantie zijn de naaidagen weer te reserveren, wees er snel bij want ze zijn reuze populair in Leiden en omstreken!

Meer inspiratie

Mini Jumpin’

Springen voor de allerkleinsten op vrijdagochtend bij JUMPIN' Noordwijk, tof! Fijne koffie voor de ouders
Reserveer

De Sibling Show (6+)

Een jazzy familievoorstelling over broers, zussen en alles daartussenin in de Leidse Schouwburg

Het beste van mij (4+)

Een voorstelling over een volkzanger die maar niet wil stoppen in Theater Ins Blau.

Feestelijke winterdag

Kom naar deze feestelijke dag in de Hortus botanicus met leuke activiteiten voor het hele gezin!