
Archeologie uit je tuin
In het RMO staat een 10 meter lange kast met bijzondere vondsten uit elke gemeente van Nederland!
Benieuwd wat er bij jou in de buurt is gevonden? In het Rijksmuseum van Oudheden staat een 10 meter lange ladekast met allerlei bijzondere vondsten uit Nederland. Uit élke gemeente van Nederland is er iets te ontdekken. Welk laatje trek jij open?
In elke Nederlandse gemeente zijn archeologische objecten gevonden: op akkers, bouwplaatsen, in stadscentra, parken en in achtertuinen. De voorwerpen in de ladekast variëren van vuurstenen gereedschappen tot Romeinse sieraden en pijpenkopjes uit de moderne tijd. Elk object vertelt een verhaal uit de geschiedenis van de gemeente. Samen tonen ze de enorme diversiteit van de Nederlandse archeologie.
Archeolohie uit je achtertuin is onderdeel van de vaste tentoonstelling Archeologie van Nederland in het Rijksmuseum van Oudeheden in Leiden.
Meer inspiratie


Snack jezelf gelukkig
Kom deze zomer naar het LAM museum met zomerse kunst, friet en fun op Landgoed Keukenhof!
Bricks of Wonder: een unieke LEGO tentoonstelling!
Een uniek familie-uitje in Leidschendam vol creativiteit en bouwplezier, nu te zien in Westfield Mall.
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Zomers snacken in het LAM museum
Deze zomer snack je zonder calorieën en vette vingers in het LAM museum in Lisse. Verwonder je in een enorme frietbak en ontdek Landgoed Keukenhof waar dit foodart-museum te vinden is. Een uitje om je vingers bij af te likken!
20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden
Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.
Zomervakantie bij Rijksmuseum Boerhaave
In de zomervakantie barst het in Rijksmuseum Boerhaave van de leuke activiteiten voor nieuwsgierige kids! Speur met de dokterstas, speel met water in Waterland en ontdek alles over je lichaam tijdens de zomerworkshops. In dit blog lees je er alles over!