
Landgoed Nieuw Leeuwenhorst
Wandelen, een spiegelvijver en over boomstammen over het water lopen. Je vindt het hier allemaal!
Al op de ruime parkeerplaats merk je dat je hier op een statig landgoed bent. Het koetshuis bij de entree laat dit ook zien en let vooral op de paardenhoofden aan de gevel! Eigenlijk heeft Nieuw Leeuwenhorst twee gezichten: oud en deftig tegenover jong en wild. Het is erg leuk om deze grote verschillen te ervaren en te weten waardoor ze zijn ontstaan. Landgoed Nieuw Leeuwenhorst maakt onderdeel uit van het Nationaal Park Hollandse Duinen.
Relaxed is het hier zeker, want grote groepen buitensporters, fietsers, brommers en paarden mogen er niet in. Je hebt hier het rijk dus alleen! In het voorjaar ruik je de hyacinten van de bollenvelden naast het bos.
Sta af en toe ook een poosje stil bij De Spiegelvijver! Niemand weet hóe oud De Spiegelvijver is, maar hij doet nog steeds wat hij belooft. Hij vertoont het spiegelbeeld van het landhuis Dijckenburch. Midden in de vijver vind je een eilandje waar je gezellig kan picknicken. En misschien spot jij wel een ijsvogel!
Wandelen
Een hele leuke route die zeker aan te raden is: de Konijnenroute. Deze is 2,5 km. lang dus prima te doen. Vanaf de parkeerplaats loop je naar het koetshuis waar de route start. Klik door via de roze button voor de hele route (onderaan de pagina).
Speelbos
En helemaal te gek is natuurlijk het speel- en klimbos! Een avontuurlijk speel- en activiteitenbos dat is bedacht en ontworpen door kinderen!
Heb je trek gekregen na een dagje op het Landgoed? Even buiten het gebied kun je eten bij Hotel NH Leeuwenhorst, Langelaan 3 in Noordwijkerhout.
Tip: Over boomstammen kan je spannend over het water lopen! Neem voor de zekerheid droge kleren mee.
Tip: Kijk voor meer leuke natuuruitjes in onze categorie eropuit!
Landgoed Nieuw Leeuwenhorst
Gooweg 41
2211 XW Noordwijkerhout
Openingstijden
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Bricks of Wonder: een unieke LEGO tentoonstelling!
Een uniek familie-uitje in Leidschendam vol creativiteit en bouwplezier, nu te zien in Westfield Mall.
Snack jezelf gelukkig
Kom deze zomer naar het LAM museum met zomerse kunst, friet en fun op Landgoed Keukenhof!
Boerhaave in de zomervakantie
Ontdek, experimenteer en speur in Rijksmuseum Boerhaave, een tof zomervakantie uitje met waterspeeltuin!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Zomers snacken in het LAM museum
Deze zomer snack je zonder calorieën en vette vingers in het LAM museum in Lisse. Verwonder je in een enorme frietbak en ontdek Landgoed Keukenhof waar dit foodart-museum te vinden is. Een uitje om je vingers bij af te likken!
Zomervakantie bij Rijksmuseum Boerhaave
In de zomervakantie barst het in Rijksmuseum Boerhaave van de leuke activiteiten voor nieuwsgierige kids! Speur met de dokterstas, speel met water in Waterland en ontdek alles over je lichaam tijdens de zomerworkshops. In dit blog lees je er alles over!
20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden
Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.