Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Hanami kersenbloesemfestival

Wereldmuseum Leiden viert Hanami: workshops voor kinderen, Japans eten en muziek onder de kersenbloesems.

Zondag 22 maart 2026 | Wereldmuseum Leiden

Op zondag 22 maart viert Wereldmuseum Leiden Hanami: het Japanse gebruik om samen de kersenbloesem te bewonderen. De kersenbomen bij de ingang staan dan in bloei en vormen het decor voor een dag vol Japanse cultuur, workshops en lekker eten.

Voor kinderen is er genoeg te beleven. Ze kunnen meedoen aan de kirigami-workshop en een kersenbloesemkaart knippen en vouwen, een waaier beschilderen met een haiku of een oshibana-kunstwerk maken van echte geperste bloemen. Tussendoor luisteren naar een verhalenverteller met een kamishibai-vertelkastje? Dat zit er ook in.

Buiten op het marktterrein vind je kraampjes met Japanse lekkernijen zoals mochi, okonomiyaki en matcha-treats. DJ Yuki Hoshi draait zeldzame Japanse vinyl en citypop onder de bloeiende bomen. Hier worden wij blij van.

Waarom is dit een leuk uitje voor gezinnen?

✓ Kinderworkshops kirigami, oshibana en waaiers schilderen (gratis of kleine kosten)
✓ Verhalenmoment voor alle leeftijden in de Japanzaal (gratis)
✓ Gratis buitenmarkt met Japans eten, muziek en kraampjes
✓ Picknick onder de kersenbomen bij mooi weer

Wat: Hanami kersenbloesemfestival met workshops, markt, muziek en verhalen
Waar: Wereldmuseum Leiden, Steenstraat 1, Leiden
Wanneer: Zondag 22 maart 2026, 10:00–17:00 uur
Voor wie: Gezinnen met kinderen vanaf 6 jaar; verhalenmoment voor alle leeftijden
Tip: Reserveer de kinderworkshops van tevoren. Neem een kleedje mee voor een picknick onder de bloesembomen.

Bekijk alle uitjes en activiteiten op de uitagenda van Kidsproof Leiden.

Klik op de roze websitebutton op deze pagina voor alle info en tickets.

Data:

  • zondag 22 maart 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Wereldmuseum Leiden

Steenstraat 1

2312 BB Leiden

Openingstijden Zondag 22 maart 2026, 10:00–17:00 uur
Prijs Buitenmarkt gratis. Museumentree: volwassene €16, kind 6–12 jaar €6,50, kind 0–5 jaar gratis. Museumkaart welkom. Sommige workshops vragen een kleine toeslag en reservering.
Mail direct

Mail direct naar Wereldmuseum Leiden

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Mini Jumpin’

Springen voor de allerkleinsten op vrijdagochtend bij JUMPIN' Noordwijk, tof! Fijne koffie voor de ouders
Reserveer

Feest op zondag in Wereldmsueum Leiden

Vier het einde van de ramadan samen tijdens Eid al-Fitr in Wereldmuseum Leiden!

Familieconcert Mattheus Passie

Ontdek het meesterwerk van Bach op een begrijpelijke manier met Edwin Rutten in de Pieterskerk!

De Waanzinnige Boomhut van 13 verdiepingen (6+)

Een hilarische familievoorstelling vol humor, fantasie en theatertovenarij in de Leidse Schouwburg

Uitgelicht

Bak ook mee voor KiKa!

Gave tip: Monster Jam, mis het niet!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

11 gave buitenspeeltuinen in en om Leiden!

Wij zijn dól op buiten- en natuurspeeltuinen. We hebben 11 héle leuke in Leiden en omgeving op een rij gezet. Heel veel speelplezier!

Heel veel lammetjes! Waar vind je ze?

Echt voorjaar is het, er zijn weer lammetjes! Lammetjes dagen, knuffelen, flesje geven. Bekijk de leukste adresjes in de Leidse regio!

Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!

Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.

Leren over water & natuur met de klas bij Dunea in Meijendel

Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!